فاز نخست میدان بزرگ شهر بیرجند تا پایان امسال اجرا می‌شود

بیرجند - ایرنا - شهردار بیرجند گفت: احداث میدان اجتماعات بزرگ شهر بیرجند برای برنامه‌های فرهنگی و گردشگری از طرح‌های مهم شهری است که فاز نخست آن تا پایان امسال به شرط همکاری دستگاه‌ها اجرایی می‌شود.

محمدعلی جاوید روز شنبه در نشست علنی شورای اسلامی شهر بیرجند افزود: امیدواریم تا سال ۱۴۰۰ بتوانیم برای ۱۱ هکتار این میدان تامین اعتبار کنیم و عملیات کامل آن اجرایی شود. 

وی تصریح کرد: اکنون در شهر بیرجند هیچ میدانی نداریم و آنچه هست فلکه محسوب می‌شود.

شهردار بیرجند با بیان اینکه اعتبارات سالانه شهرداری به موضوع ترافیک از هر منبعی با نظر پلیس اولویت‌بندی و هزینه می‌شود گفت: روشنایی معابر در حیطه کار اداره برق است و شهرداری‌ها در روشنایی پارک‌ها وظیفه دارند.

وی افزود: چند میلیارد تومان امسال فقط در پارک خطی بیرجند برای روشنایی هزینه کردیم. 

جاوید گفت: وضعیت روشنایی معابر مناسب نیست و گاهی در فضای مجازی شهرداری را متهم می‌کنند در صورتی که این مطالبه‌گری باید از اداره برق باشد.

وی با اشاره به اصلاح سرعت‌کاه‌های شهر اظهار داشت: تاکنون از ۱۰ سرعت‌کاه غیراستاندارد، هشت مورد تخریب و اصلاح شده است که برای هر کدام ۱۶ میلیارد تومان هزینه کرده‌ایم. 

وی بیان کرد: احداث پارکینگ طبقاتی در خیابان حکیم نزاری یکی از برنامه‌های شهرداری است که با ۶ میلیارد تومان اعتبار آماده کلنگ‌زنی است. 

شهردار بیرجند گفت: قرارداد ساخت این پارکینگ هشت ماه است و پیش بینی می‌شود حداکثر تا سال آینده با ظرفیت ۲۰۰ خودرو به بهره‌برداری برسد. 

وی با اشاره به وجود برخی اشکالات در مباحث ترافیک شهری تصریح کرد: بعد از تصویب طرح جامع ترافیک بسیاری از مسایل را می‌توانیم اولویت‌بندی و رفع کنیم. 

جاوید اظهار داشت: احداث پل هوایی در منطقه اتصال ۲ معصومیه از اولویت‌های شهر بیرجند است که باید در اعتبارات سال آینده پیش‌بینی شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha