۲۵ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۳۳
کد خبرنگار: 2199
کد خبر: 83557384
۰ نفر
بارش برف جاده‌های زنجان را فرا گرفت

زنجان – ایرنا - رئیس مرکز راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: در حال حاضر بارش برف جاده های کوهستانی این استان را فراگرفته است.

محمد محمدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون بارش برف در جاده های زنجان – تهم – چورزق، زنجان – بیجار و زنجان طارم جریان دارد.

 وی تاکید کرد: علاوه بر بارش برف مه نیز موجب کاهش دید افقی رانندگان شده و بر اساس پیش بینی های انجام شده این روند جوی در جاده های استان زنجان جریان خواهد داشت.

رئیس مرکز راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: همراه داشتن لوازم گرمایشی، تجهیزات ایمنی و زمستانی، مجهز کردن خودروها به  چراغ های مه شکن الزامی است.

محمدی اظهارداشت: گردنه های بادامستان، ذاکر در جاده زنجان – طارم، پاپایی در مسیر زنجان – بیجار و آق گدیک، خانچایی در مسیر ارتباطی زنجان – تهم – چورزق پوشیده از مه است.

وی خاطرنشان کرد: ۲۸ اکیپ راهداری در ۲۸ گردنه کوهستانی و صعب العبور این استان به طور شبانه روزی برای مسافران و رانندگان عبوری از مسیرهای ارتباطی استان خدمات ارائه می دهند.
رئیس مرکز راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: کسانی که قصد سفر دارند برای اطلاع از وضعیت جاده های این استان و کشور با سامانه ۱۴۱، سایت www.۱۴۱.ir و نرم افزار موبایلی ۱۴۱ ارتباط برقرار کنند تا بتوانند سفر خود را مدیریت و برنامه ریزی کنند.

محمدی اضافه کرد: هموطنان می توانند برای اطلاع از وضعیت راه های این استان با سامانه ۱۸۱۶ در تماس باشند.
 به گزارش ایرنا، ۳۷ دستگاه نظارت تصویری و ۵۸ دستگاه تردد شمار در مسیرهای ارتباطی استان زنجان فعال است.
مسیرهای ارتباطی استان زنجان مجهز به ۲۰ دوربین ثبت تخلف عبور و مرور در آزاد راه‌های زنجان - تبریز و زنجان - قزوین است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =