تکمیل طرح انتقال آب بن به بروجن ۴ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

شهرکرد- ایرنا- فرماندار بروجن اهمیت اجرای طرح‌های حوضه آب برای شهرستان بسیار مهم دانست و گفت: برای تکمیل و بهره‌برداری از طرح انتقال آب بن به بروجن ۴ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

مسعود ملکی روز شنبه در بازدید فرماندار، رؤسای شوراهای اسلامی شهرهای بروجن، نقنه، فرادنبه و سفیددشت و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی از روند اجرای طرح انتقال آب بن به بروجن تاکید کرد: تاکنون ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال برای اجرای این طرح انتقال آب هزینه شده است.

وی افزود: عملیات اجرایی این طرح از سال ۱۳۹۱ آغاز شده و تاکنون بیش از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

ملکی تصریح کرد: خط انتقال اصلی طرح انتقال آب بن به بروجن ۱۱۶ کیلومتر و خطوط فرعی آن ۱۴۰ کیلومتر طول دارد.

وی یادآور شد: این طرح شامل یک تصفیه‌خانه، یک آب‌گیر، سه ایستگاه پمپاژ  و مخزن تنظیم برای بالانس کردن خط انتقال است.

فرماندار شهرستان بروجن اظهار داشت: با تخصیص سالانه ۴۱ میلیون متر مکعب آب در این طرح، آب آشامیدنی حدود نیمی از جمعیت چهارمحال و بختیاری تامین می‌شود.

وی گفت: ۳۵ کیلومتر از خط طرح انتقال آب بن – بروجن در حوزه  استحفاظی شهرستان بروجن قرار دارد.

ملکی تاکید کرد: از این مسیر تاکنون لوله‌گذاری ۸ کیلومتر انجام نشده و ۴ کیلومتر هم دارای معارض است که بدنبال رفع ان هستیم.

وی افزود: پیمانکار خرید لوله‌های باقیمانده طرح انتقال آب انتخاب شده است تا پایان سال‌جاری لوله‌ها به پیمانکارطرح تحول می‌شود. 

به گزارش ایرنا، طرح انتقال آب بن – بروجن که آب را برای مصارف آشامیدنی از منطقه بن به سمت بروجن و نقنه انتقال می‌دهد طرحی است که مصوبه  ذو دولت‌ را دارد.

با بهره‌برداری از طرح انتقال آب بن به بروجن مشکل آب آشامیدنی ۱۱ شهر و ۱۳ روستای چهارمحال و بختیاری با جمعیتی افزون‌بر ۴۶۰ هزار نفر رفع می‌شود.

بروجن در ۶۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =