گشت‌ سیار بازرسی از بازار بیجار افزایش یافت

سنندج - ایرنا - فرماندار بیجار گفت: به مدت ۱۰ روز، گشت‌های مشترک بازرسی از بازار و اصناف جهت کنترل قیمت‌ و مقابله با گرانی کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم افزایش خواهد یافت.

علی اکبر ورمقانی روز شنبه در جلسه تنظیم بازار اظهار داشت: طرح افزایش قیمت بنزین در راستای مبارزه با قاچاق سوخت و افزایش یارانه ۱۸ میلیون خانوار از محل افزایش نرخ سوخت اجرایی شده و در همین راستا هیچ گونه کالا یا خدماتی مجوز افزایش قیمت ندارند.

وی افزود: با افزایش قیمت بنزین، افراد سودجو در بحث احتکار اقدام خواهند کرد که در این خصوص، افزایش گشت های بازرسی از بازار و اصناف، در کنار گزارشات مردمی و ارائه گزارش دقیق و میدانی بازرسان از نحوه فروش و عرضه کالا و خدمات، برای آرامش مردم در دستور کار قرار دارد.

فرماندار بیجار اضافه کرد: ۱۲ انبار رسمی کالا در شهرستان رسمیت دارند و گشتهای مشترک بازرسی با کمک ناظران مردمی بر همه صنوف و عرضه کالاها نظارت دارند.

او یادآور شد: تمهیدات لازم برای سهمیه بنزین خودروهای خدماتی برنامه ریزی شده و رانندگانی که در سامانه سپند آموزش و پرورش جهت سرویس دانش آموزی نیز ثبت نام کرده اند،  سهمیه مورد نیاز برای آنها در نظر گرفته شده است.

ورمقانی با اشاره به اینکه افزایش ۲۰ درصدی کرایه برخی از سرویس ها به علت عدم ثبت نام در سامانه تاکسیرانی است، گفت: از مجموع ۳۰۰ دستگاه خودرو که وظیفه سرویس دهی به مردم را دارند، تنها ۲۰۰ دستگاه در سامانه مربوطه ثبت نام کردهاند حال آنکه در صورت ثبت نام در این سامانه، سهمیه بنزین این خودروها تامین میشود.

وی تاکید کرد: سواری‌های بین شهری که دارای کارت ناوگان حمل و نقل عمومی باشند نیز در انتظار دریافت سهمیه بنزین مناسب هستند و در خصوص کاهش سرویس دهی توسط این ناوگان، تعداد مینی بوس ها افزایش یافته است.

فرماندار بیجار با اشاره به اینکه وانت های باری در ماه ۳۰۰ لیتر بنزین سهمیه دارند، اظهار داشت: با قیمت جدید بنزین، افزایش قیمت مرغ، ماهی، میوه و برخی از کالاهای اساسی احتمال افزایش چند برابری دارد که در همین راستا جهت ثابت ماندن قیمت، ناوگان حمل و نقل سنگین با افزایش کامیون های باربری، نیاز اصناف تامین خواهد شد.

او با اشاره به اینکه بازرسان بازار در گشت های مشترک قصد برخورد و جریمه اصناف را ندارند، گفت: هدف از افزایش بازرسی ها، اطلاع از مشکلات اصناف خدمات رسان جهت پیشگیری از افزایش قیمت کالا برای مصرف کننده است.

ورمقانی تاکید کرد: خودروهای دولتی هیچ گونه سهمیه ایی جداگانه ایی ندارند و مدیران ادارات باید در مصرف صحیح بنزین دقت بیشتری داشته باشند.

شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار در ۱۴۲ کیلومتری شرق شهر سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =