هرگونه افزایش نرخ کرایه تاکسی در زنجان غیرقانونی است

زنجان - ایرنا - سرپرست سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری زنجان گفت: هر گونه افزایش قیمت کرایه‌ها، از نظر این سازمان به عنوان تنها مرجع رسیدگی، غیرمجاز است و شهروندان زنجانی می‌توانند در صورت مشاهده، موارد را می‌توانند به سامانه ۱۳۷ شهرداری اطلاع رسانی کنند.

فرهاد رفیعی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: بر این اساس شهروندان می‌توانند تخلفات این بخش را به تعزیزات حکومتی استان، ستاد حمایت از حقوق مصرف کنندگان نیز و مراجع متولی امر رسیدگی اطلاع رسانی کنند.

وی اضافه کرد: بازرسان سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری زنجان نیز بطور مستمر موضوع افزایش نرخ ناشی از افرایش قیمت بنزین را  رصد می کنند که در صورت مشاهده برخوردهای لازم انجام می گیرد.

این مسئول ادامه داد: در زمان حاضر ۱۰۰ درصد ناوگان تاکسیرانی زنجان دوگانه سوز بوده و در واقع در نرخ کرایه ها تاثیر چندانی ندارد و در این ارتباط مراجع مربوطه هیچ تصمیمی مبنی بر افزایش قیمت ها نداشته اند و خودروهایی نظیر تاکسی سهمیه بیشتری دریافت می کنند.

وی اظهار داشت: در نتیجه موضوع افزایش کرایه تاکسی ناشی از افزایش قیمت حامل های انرژی وجود ندارد و هر نوع افزایشی خودسرانه است.

رفیعی افزود: اتوبوس های درونشهری نیز با گازوئیل در شهر تردد می کنند و افزایش قیمت در این بخش نیز هیچ توجیهی ندارد که در مجموع ناوگان حمل و نقل درونشهری زنجان با آمادگی کامل در حال جابجایی شهروندان هستند.

وی اضافه کرد: هم اکنون ۲ هزار و ۴۰۰ تاکسی در شهر زنجان وجود دارد که از این تعداد یک‌هزار و ۷۰۰ دستگاه، فعال بوده و مابقی نیز به دلیل فرسودگی در انتظار نوسازی هستند.

سرپرست سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری زنجان ادامه داد: ۱۱۵ دستگاه اتوبوس نیز بصورت مستمر در تمامی خطوط اتوبوسرانی زنجان فعال بوده و نسبت به جابجایی شهروندان مبادرت می کنند.

شهر زنجان به عنوان مرکز استان با چهار منطقه شهرداری ۴۳۰ هزار نفر جمعیت دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =