شاخص زائرپذیری درالگوی توزیع اعتبارات هزینه‌ای قم مورد توجه قرارگیرد

قم- ایرنا- استاندارقم گفت: با توجه به زائر پذیری قم این شاخص باید درالگوی توزیع اعتبارات هزینه‌ای این استان مورد توجه‌ باشد.

بهرام سرمست روز شنبه درجلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه قم در تالار امام جواد (ع) استانداری اظهار داشت: ما دربحث بودجه سال ۹۹ قم یک مقدار پیش دستانه و آینده نگرانه وارد شدیم، و این اقدام بیانگر ضرورت همکاری دستگاه‌های مختلف با سازمان برنامه و بودجه استان می‌باشد، تا بتوانیم یک پیشنهاد موثر و تعیین کننده‌ای را بدهیم.

وی با اشاره به اینکه برخی از تصمیم‌های گرفته شده در خصوص بودجه سال آینده درسطح ملی بوده و با این وضعیت بودجه و مشکلهای درآمدی دولت ایجاد تغییر در آن دور از ذهن‌ است، گفت: با توجه به شرایط خاص و منحصر به فرد قم پیگیری‌هایی در این زمینه انجام دادیم که باید نتیجه آن گزارش شود.

سرمست گفت: درقم مناسبت‌های متعددی وجود دارد که هزینه‌های آنها بار اضافی بر این استان تحمیل می‌کند، و از آنجا که هر گونه کم کاری در این خصوص موجب زیر سئوال رفتن عملکرد استان می‌شود، پیگیری‌های لازم جهت اختصاص اعتبارات لازم باید صورت گیرد.

وی افزود: دستگاه های مختلف دربرگزاری برنامه‌های گوناگون این مناسبت‌ها متحمل هزینه می‌شوند، به همین علت باید در پیشنهادهایی که برای اصلاح بودجه می‌دهیم، آورده شود.

وی یادآور شد: نیمه شعبان یک مناسبت فراملی است، و همچنین در ایامی مانند اربعین حسینی نیز قم نه تنها زائر پذیر است بلکه زائر فرست نیز می‌باشد، و زائران افغان و پاکستانی که از قم به عتبات عالیات اعزام می‌شوند، هزینه زیادی برای این استان دارند، به همین علت این هزینه باید در سرجمع اعتبارات استانی دیده نشود و به صورت ملی باشد.

استاندار قم همچنین موضوع تک شهرستان بودن قم را درتعیین اعتبار برای این استان موثر دانست و گفت: این مقوله نیز باید به عنوان پیوست و یا اصلاحیه درپیشنهادهایی که برای تغییر بودجه قم داده می‌شود، مدنظر قرار گیرد.

وی با بیان اینکه حاشیه نحوه توزیع اعتبارات هزینه‌ای قم پر رنگ تر از متن آن است، خاطر نشان کرد: در مورد بودجه استان‌ها  دستورالعملی در کل کشور ابلاغ می‌شود و ما نیز آن را اجرا و اعمال می‌کنیم، ولی باید پیشنهادهای خود را برای تغییرات در آن بدهیم.

در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه قم دستورالعمل ابلاغی سازمان برنامه و بودجه کشور مبنی بر مدل توزیع اعتبارات هزینه ای و تملک دارایی های سرمایه ای بودجه سال ۹۹ قم با ۱۴ رای موافق و بدون رای مخالف و همچنین تفویض اختیار به این شورا برای تعیین بودجه عملیاتی دو سالانه و درآمد سال ۱۴۰۰ با ۱۳ رای موافق و تنها یک رای مختلف تصویب شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =