۲ مصدوم بدحال از هورامان با بالگرد به سنندج منتقل شدند

سنندج - ایرنا - مدیر شبکه بهداشت و درمان سروآباد گفت: ۲ مصدوم بدحال از منطقه هورامان این شهرستان توسط بالگرد اورژانس به بیمارستان بعثت سنندج منتقل شدند.

محمد کریمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ساعتی قبل یک مادر باردار به همراه کودک ۲ ساله اش از بالکن منزل شخصی در شهر هورامان تخت به پایین سقوط کرده و دچار آسیب جدی شدند.

وی با بیان اینکه نیروهای فوریت پزشکی مستقر در شهر هورامان تخت بلافاصله مادر و کودک ۲ ساله را به درمانگاه شبانه روزی منتقل و اقدامات اولیه درمانی را انجام دادند، افزود: با توجه به اینکه این زن در هفته ۳۲ بارداری بود و شرایط نامساعد جسمی هر دو مصدوم، درخواست اعزام بالگرد اورژانس اعلام شد.

کریمی اضافه کرد: در کمتر از یکساعت بالگرد اورژانس در شهر هورامان تخت فرود آمد و مادر باردار و کودک ۲ ساله را برای سیر مراحل درمانی تخصصی به بیمارستان بعثت سنندج منتقل کرد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان سروآباد بیشترین اعزام بالگرد در استان را مربوط به این شهرستان دانست و گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۵ بیمار و مصدوم بدحال از این شهرستان توسط بالگرد اورژانس به بیمارستان های سنندج منتقل شده‌اند.

شهرستان سروآباد با ۲ بخش مرکزی و هورامان با بیش از ۵۰ هزار نفر جمعیت در فاصله ۹۰ کیلومتری از غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده و ۲۴ کیلومتر مرز با کشور عراق دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =