برف و بنزین تردد خودروها را در پایتخت مشکل کرد

تهران- ایرنا- شهروندان تهرانی از صبح امروز(شنبه) با ۲ مشکل بارش برف و سهمیه بندی بنزین روز کاری خود را آغاز کردند اما در همان ساعات اولیه صبح تردد در شریان های اصلی شهر به دلیل راهبندان ناشی از بارش برف با مشکل روبرو شد.

اگرچه از حوالی ساعت هشت صبح بارش برف در ارتفاعات و مناطق شمالی استان تهران گزارش شده بود اما پس از ساعاتی بارشها تمام سطح شهر را فرا گرفت به طوری که علاوه بر بزرگراه‌های اصلی در شمال شهر مسیرهای شمال به جنوب از جمله اتوبان صیاد شیرازی، امام علی، چمران، یادگار امام و اشرفی اصفهانی تحت تاثیر این بارش‌ها قرار گرفتند.

بارش برف به حدی بود که ۲ سامانه تندرو اتوبوسرانی(خط ۴ و ۱۰) از سرویس دهی خارج شدند از سوی دیگر لغزندگی معابر تردد خودروهای شخصی را نیز کند کرده بود. برخی شهروندان با تهیه فیلم‌ها و تصاویری از توقف خودروهایی در معابری که با برف پوشیده شده بود آن را به اعتراض‌ها بابت سهمیه بندی بنزین ارتباط دادند.

مشاهدات عکاسان و خبرنگاران ایرنا از سطح شهر تهران نشان می‌دهد که هر ۲ عامل یعنی توقف خودروها در خیابان‌ها به دلیل بارش برف و نیز سهمیه‌ بندی بنزین در انسداد معابر شهری اثر داشته است.

برخی از شهروندان که از بلاتکلیفی و متوقف شدن در خیابان به ستوه آمده بودند، از شهرداری به دلیل تعلل در نمک پاشی معابر و به عملکرد دولت در سهمیه بندی بنزین معترض بودند با این حال بررسی‌ها نشان می‌دهد تعداد رانندگانی که در اعتراض به سهمیه بندی بنزین خودرو خود را خاموش و رها کرده باشند قابل توجه نبود و اغلب رانندگان با خاموش کردن خودرو در داخل وسیله نقلیه خود منتظر رفع وضعیت ترافیکی مانده بودند.

در اتوبان امام علی به علت لغزندگی زمین شاهد انحراف یک دستگاه اتوبوس تندرو (بی آر تی) بودیم که برای مدت زمانی سبب ایجاد ترافیک طولانی در این مسیر شده بود توسط نیروهای راهنمایی و رانندگی تهران رفع شد.

امروز نیز پیروز حناچی شهردار تهران در صفحه توئیتر خود نوشت: از ابتدای بارش برف در مرکز کنترل ترافیک حضور دارم و بر روند برف‌روبی و بازگشایی معابر مناطق درگیر، نظارت دارم، در برخی شریان‌های اصلی انسداد رخ داده که در تلاشیم با هماهنگی دستگاه‌ها آنها را بازگشایی کنیم. مانند همیشه، همراهی مردم را صمیمانه خواستارم.

از صبح امروز با بارش برف برخی شریان ها شهر  از جمله ۲ خط اتوبوسرانی تهران دچار اختلال شده و انسداد برخی مسیرها به دلایلی غیر از بارش برف است.

غلامحسین محمدی رییس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی شهرداری تهران نیز در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: شهردار از صبح در مرکز کنترل ترافیک مستقر است و یک یک شریان های مسدود در حال بازگشایی هستند.

وی افزود: اگر چه همه چیز به بارش برف مرتبط نیست اما تمام پرسنل شهرداری با هماهنگی سایر دستگاهها در تلاش برای بازگشایی معابرند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =