جهانگیری آئین‌نامه اجرایی نحوه صدور تضمین‌نامه‌های عهده دولت را ابلاغ کرد

تهران- ایرنا- معاون اول رئیس جمهوری آئین‌نامه اجرایی «نحوه صدور تضمین‌نامه‌های عهده دولت جمهوری اسلامی ایران» را برای اجرا به دستگاه‌های اجرایی ذیربط ابلاغ کرد.

به گزارش روز شنبه پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر هیات دولت، اسحاق جهانگیری آئین‌نامه اجرایی «نحوه صدور تضمین‌نامه‌های عهده دولت جمهوری اسلامی ایران» را برای اجرا به دستگاه‌های اجرایی ذیربط ابلاغ کرد.

بر این اساس، هیات وزیران در جلسه هشتم آبان ۱۳۹۸ با هدف مدیریت تضامین دولت و تسویه به ‌موقع آن‌ها و پیگیری وصول مبالغ پرداختی توسط دولت، آئین‌نامه اجرایی «نحوه صدور تضمین‌نامه‌های عهده دولت جمهوری اسلامی ایران» را تصویب کرد.

براساس این آیین‌نامه، سازمان برنامه و بودجه کشور مکلف است سامانه جامع مدیریت تضامین دولت را به گونه‌ای تهیه، اجرا و بهره‌برداری ‌نماید که کلیه فرآیند­های مرتبط با تضمین­‌نامه‌های مربوط، اعم از ارسال درخواست، صدور، اصلاح، تمدید، مطالبه و پرداخت وجه، ابطال، تأیید و همچنین مبادله الکترونیکی تضمین­‌نامه­‌ها را دربرگرفته و پس از بررسی و کنترل ضوابط و مقررات، نسبت به تخصیص شناسه یکتای تضمین، اقدام کنند.

همچنین بانک مرکزی و کلیه بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی نیز موظفند پیش از اعطای تسهیلات و یا ایجاد تعهدات به پشتوانه تضمین‌نامه‌ها، از صحت مندرجات تضمین­‌نامه­ به وسیله استعلام آن از طریق سامانه(ها) مرتبط بانک مرکزی اطمینان حاصل کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =