خروجی جلسات مهم‌تر از تعداد برگزاری آن‌ها است

زنجان - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار زنجان گفت: خروجی جلسات مهم‌تر از تعداد برگزاری آن‌ها است ولی با این حال یکی از شاخص‌های بسیار اثر گذار در ارزیابی عمکردها، تعداد جلسات است.

فرامرز نیک سرشت روز شنبه در جلسه شورای توسعه و برنامه ریزی استان در خصوص تراکم جلسات در ایام هفته نیز اظهار داشت: مصوبه شورای برنامه ریزی و توسعه استان این بود که برگزاری جلسات مدیران به سه روز اول هفته محدود شود ولی در عمل به هر دلیلی این انتظام بخشی انجام نشده است.

وی اظهار داشت: لازم است روزهای معینی برای برگزاری جلسات معین شود، تا مدیران در تصمیم گیری ها همراه تر شوند.

نیک سرشت در بخش دیگری از سخنان خود مقاومت دستگاه ها را دلیل عمده ناکامی در فروش اموال آن ها دانست و اظهار داشت: در جلسه هفته گذشته استاندار زنجان با وزیر اقتصاد پیشنهاد شد تا منابع حاصل از فروش اموال در اختیار دستگاهها، ابتدا در اختیار خود دستگاه مربوطه و در اختیار شورای توسعه و برنامه ریزی استان برای تکمیل پروژه ها باشد که کلیات این پیشنهاد مورد پذیرش وزیر اقتصاد قرار گرفت.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان نیز در این جلسه در سخنانی ویژگی لایحه بودجه سال ۹۹ همراهی با اصلاح ساختاری بودجه عنوان کرد و گفت: مدیران استانی باید تا نیمه آذر امسال برای پیگیری مسائل استان، طرح ها و برنامه ها حوزه های مربوطه، اهتمام بیشتری از خود نشان دهند.

شهرام طهماسبی دربخش دیگری از سخنان خود به ضرورت توجه مدیران به حضور در دوره های آموزشی تاکید کرد و اظهار داشت: تحقق توسعه در گرو آموزش است و اگر مدیران برای این امر وقت نگذارند، فرایند توسعه به شکل درست اتفاق نخواهد افتاد.

وی همچنین اظهار داشت: مجموع اعتبارات از محل یک درصد ویژه پژوهش دستگاه‌های اجرایی این استان در سال جاری حدود ۷۵۰ میلیون تومان است.

طهماسبی افزود: از این میزان اعتبار اختصاص یافته، ۱۲۰ میلیون تومان صرف تعهدات سال گذشته، ۹۰ میلیون تومان برای طرح های سال های قبل از ۹۷ و حدود ۵۵۰ میلیون تومان نیز برای اجرای طرح های پژوهشی در سال جاری هزینه می شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان گفت: بر اساس نظر اعضای کارگروه تخصصی آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان، توسعه گردشگری، خام فروشی و سهم پایین صنایع تبدیلی و غذایی، ایجاد زنجیره های عرضه کشاورزی متناسب با ظرفیت ها، سواد سلامت و سبک زندگی سالم، نگاشت زیست بوم کارآفرینی، تحکیم بنیاد خانواده، بقایای کود و سم در اراضی و محصولات کشاورزی و توسعه پارک های علم و فناوری و شرکت های دانش بینان، هشت اولویت پژوهشی استان در سال جاری است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =