اجلاسیه ۶ هزار شهید استان ۲۷ آبان برگزار می‌شود

قم - ایرنا - فرمانده سپاه امام علی بن ابی‌طالب(ع) قم گفت:‌ اجلاسیه ۶هزار شهید استان با محوریت شهدای بسیجی دوشنبه،‌ ۲۷ آبان ماه جاری بعد از نماز مغرب و عشا در حسینیه امام خمینی(ره)‌گلزار شهدا برگزار می‌شود.

سردار سید محمدتقی شاهچراغی روز شنبه به مناسبت چهلمین سالگرد تشکیل بسیج مستضعفین در گفت‌وگو با خبرنگاران، بیان کرد:‌ این اجلاسیه مقدمه‌ای هست برای عملیات بزرگ فرهنگی که قرار است درسال آینده به‌عنوان کنگره ملی شهدای استان قم با تشکیل ۱۷ کمیته و تدارک آثار فاخر فرهنگی و ماندگار در بخش‌های متنوع، ‌برگزار شود.

فرمانده سپاه قم همچنین با اشاره به سایر برنامه‌های تدارک دیده‌شده برای هفته بسیج گفت: برنامه‌های این هفته از روز پنجشنبه سی‌ام آبان ماه با حضور اقشار مختلف بسیج در گلزار شهدای شهرقم و تجدید پیمان با آرمان‌های این مجاهدان راستین اسلام آغاز می‌شود.

وی بیان کرد: اجرای گشت‌های عملیاتی رضویون، برپایی نمایشگاه‌های مختلف با موضوع توانمندی اقشار مختلف بسیج،‌ برگزاری جشنواره جهادگران علم و فناوری و همچنین انجام رزمایش درحوزه فضای مجازی ازجمله برنامه‌های تدارک دیده‌شده در این هفته است.

وی ادامه داد: فضای مجازی از عرصه‌های مهم و تأثیرگذار برای انقلاب اسلامی است و قرارگاه فضای مجازی بسیج استان دراین زمینه حضوری فعال و جدی دارد.

فرمانده سپاه قم با اشاره به حضور فعال بسیجیان در عرصه های مختلف گفت:‌ در همین رابطه بسیجیان استان قم عملیات ساخت ۱۱۳ واحد مسکونی در مناطق سیلزده استان لرستان را برای مردمی که جمع قابل‌توجهی از آنان مددجوی نهادهای حمایتی همچون کمیته امداد و بهزیستی بودند، آغاز کردند.

وی بیان کرد: هزینه این کار از طریق جمع‌آوری کمک‌های مردمی،‌ مشارکت آستان مقدس حضرت معصومه(س)‌و همچنین اعتبارات دولتی و سایر بخش‌ها، تامین می‌شود.

وی ادامه داد: حضور بسیج در عرصه خدمت به مردم نمایشی نیست بلکه بسیجیان استان تا رفع کامل مشکل و بازگشت آرامش به زندگی مردم درکنار حادثه دیدگان می‌مانند،‌ همان‌طور که در جریان سیل ابتدای سال جاری این کار را انجام دادند.

شاهچراغی گفت: بسیجیان استان همچنین در تامین امنیت مرزهای شمال غرب کشور نیز در کنار پاسداران نقش فعالی دارند و بخشی از ماموریت سپاه امام علی بن ابی‌طالب(ع)‌ برای تامین امنیت آن مناطق،‌ باوجود شرایط دشوار آب و هوایی توسط بسیجیان انجام می‌شود.

وی ادامه داد: بسیج استان همچنین اقدامات گسترده‌ای را برای محرومیت‌زدایی ازمناطق کمتر برخوردار قم آغاز کرده‌است و در این زمینه دهستان قمرود و بخش‌هایی از مناطق شهری قم موردتوجه هستند.

فرمانده سپاه قم گفت:‌ مباحثی همچون آبرسانی،‌ ایجاد رونق در اشتغال خانگی، مباحث فرهنگی،‌ مقابله با آسیب‌های اجتماعی مانند طلاق و اعتیاد و کمک به معیشت مردم ازجمله اقداماتی است که در این راستا انجام می‌شود.

وی بیان کرد: در سطح شهر قم نیز ۱۵ محله کمتر برخوردار موردتوجه بسیجیان استان قرارگرفته است و رفع محرومیت کامل از چهره این محلات در دستور کار است.

وی ادامه داد: سپاه استان برای مقابله با اعتیاد اقدام به راه‌اندازی اردوگاه تخصصی صیانت کرده‌است که در آن معتادان متجاهر تا رفع مشکل اعتیاد نگهداری و به آنان مهارت‌های زندگی و کسب درآمد برای بازگشت سالم به جامعه، ارائه  خواهد شد.

شاهچراغی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این که بسیج معادلات سیاسی منطقه و حتی جهان را تغییر می‌دهد،‌گفت:‌ به همین خاطر بسیاری از آزادی خواهان عالم علاقه‌مند به استفاده از شیوه تشکیل این نهاد در مناطق خود هستند.

وی بیان کرد:‌ ما معتقدیم بسیج درهمه عرصه‌ها نقش بسیار تأثیرگذاری دارد که یکی از نقاط برجسته آن در دوران دفاع مقدس به نمایش درآمد.

وی ادامه داد: خدمت‌رسانی به مردم در تمام حوزه‌ها مهم‌ترین فلسفه وجودی بسیج است و به همین دلیل بسیجیان در همه سختی‌ها همچون وقوع حوادث در کنار مردم هستند که نمونه اخیر آن در ماجرای زلزله استان آذربایجان شرقی نمایان شد.

مسئول قرارگاه فضای مجازی بسیج قم نیز در این نشست گفت:‌ رزمایش فضای مجازی که برای هفته بسیج در نظر گرفته‌شده است طی دو روز در سطح کشور و ازجمله استان قم در محورهای تولید پویانمایی،‌ بازی موبایل و برنامه موبایلی برگزار خواهد شد.

عبدالمجید تناور بیان کرد: در این رویداد ملی و استانی،‌ استعدادهای برتر درزمینهٔ ایده پردازی و تولید محتوا در فضای مجازی شناسایی و شرایط لازم برای حمایت از آنان از سوی مسئولان فراهم می‌شود.

از ۲۹ آبان تا ۵ آذر، در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران، هفته بسیج نام‌گذاری شده است. در پنجم آذر سال ۱۳۵۸، امام خمینی (ره) رهبر کبیر انقلاب اسلامی، فرمان تشکیل سازمان بسیج مستضعفان را صادر فرمود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =