ماهانه ۶۰۰ نفر به کمپ‌های ترک اعتیاد چهارمحال و بختیاری مراجعه می‌کنند

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل بهزیستی چهارمحال و بختیاری با اشاره نقش مهم خانواده‌ها در پیشگیری از اعتیاد، گفت: ماهانه به طور میانگین ۶۰۰معتاد به کمپ‌های ترک اعتیاد استان مراجعه می‌کنند.

معصومه محمدی روز شنبه در آیین افتتاح ساختمان کمپ ترک اعتیاد در شهرستانهای لردگان و خانمیرزا که با حضور مدیرکل دفتر پیشگیری و درمان اعتیاد بهزیستی کشور برگزار شد، افزود: هم اکنون ۱۹ کمپ ترک اعتیاد آقایان و یک کمپ ترک اعتیاد زنان در استان فعال است که ماهانه به طور میانگین بیش از ۶۰۰ نفر به این مراکز برای درمان اعتیاد مراجعه می‌کنند.

وی گفت: سال گذشته ۱۲ هزار و ۷۹ نفر به مراکز درمان و کمپ‌های اقامتی استان مراجعه کردند که از این تعداد بیش از ۸ هزار و ۲۰۰ نفر در کمپ‌ها و مابقی از مراکز اقامتی بهره مند شدند.

مدیرکل بهزیستی استان، با اشاره به اینکه استانداردسازی مراکز اقامتی درمان اعتیاد(کمپ های ترک اعتیاد) یکی از سیاست‌های سازمان بهزیستی است، افزود:  ساختمان کمپ ترک اعتیاد شهرستان خانمیرزا از محل اعتبارات بخش خصوصی و تسهیلات، استانداردسازی شد.

محمدی افزود: با توجه به اینکه یکی از سیاست سازمان بهزیستی در راستای خدمات دهی به افراد معتاد  است، این ساختمان یکی از کمپ‌های استاندارد استان است.
وی اظهارداشت: این ساختمان در زمینی به مساحت ۳ هزار مترمربع احداث شده است که ۵۰۰ متر این زمین فضای ساختمانی و مابقی استخر و محوطه‌سازی است.
به گزارش ایرنا، شهرستان خانمیرزا با جمعیتی بیش از ۵۳ هزار و ۷۲۵ نفر جمعیت براساس سرشماری سال ۹۵ به عنوان دهمین شهرستان استان چهارمحال وبختیاری تاسیس شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =