۸۵ درصد مراکز اقامتی بهبود یافتگان در کشور استانداردسازی شد

شهرکرد- ایرنا-مدیرکل دفتر پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور گفت: ۸۵ درصد مراکز اقامتی بهبود یافتگان (کمپ ترک اعتیاد) بر اساس پروتکل سازمان بهزیستی استانداردسازی شده است.

فرید براتی سده روز شنبه در سفر به شهرستان تازه تاسیس خانمیرزا و افتتاح ساختمان کمپ ترک اعتیاداین شهرستان در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون یکهزار و ۱۸۲ کمپ ترک اعتیاد در کشور فعال است، که بر اساس پروتکل این سازمان باید این مراکز به پزشک، مسوول فنی و و روانشناس و مددکار مجهز شوند.

وی ،بر افزایش نظارت بر فعالیت کمپ‌های ترک اعتیاد در کشور تاکید کرد و گفت: سال گذشته بیش از ۷ هزار مورد بازدید از این مراکز انجام شد که به طور میانگین از هر مرکز حدود ۷ بازدید انجام شده است.

این مسوول سازمان بهزیستی، بر استانداردسازی مابقی مراکزاقامتی این سازمان تاکید کرد و گفت: به منظور نگهداری معتادان متجاهر و بی‌خانمان در سطح کشور نیز ۲۲ مرکز ماده ۱۶ فعال است.

براتی سده اظهارکرد، به منظور خدمات‌رسانی به این معتادان ۶۲۰ مرکز از کمپ‌های اقامتی سطح کشور نیز از این معتادان پذیرش دارد.

وی کمبود اعتباردر حوزه درمان را یکی از مهمترین مشکلات سازمان بهزیستی کشور عنوان کرد و گفت: درمان اعتیاد باید راحت و در دسترس عموم باشد و به طور کلی عدالت در حوزه درمان باید رعایت شود.

وی بر حمایت بیشتر از افراد معتاد کم درآمد در حوزه درمان به عنوان یکی از سیاست های این سازمان اشاره کرد و گفت: امسال در حوزه درمان ماده ۱۶ بیش از ۷۰۰میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده و در حوزه ماده ۱۵ که درمان، کاهش آسیب و بازدارندگی ۳۴۰ میلیاردریال پیش بینی شده که از این میزان ۱۲۰ میلیارد ریال اختصاص داده شده است.

هم اکنون ۲۰ مرکز اقامتی بهوبد یافتگان(کمپ ترک اعتیاد) در استان چهارمحال وبختیاری فعال است که یک کمپ خاص زنان و مابقی مردان است.

شهرستان خانمیرزا با جمعیتی بیش از ۵۳ هزار و ۷۲۵ نفر جمعیت براساس سرشماری سال ۹۵ به عنوان دهمین شهرستان استان چهارمحال وبختیاری تاسیس شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =