۲۵ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۰۶
کد خبرنگار: 943
کد خبر: 83557128
۰ نفر

برچسب‌ها

دلهره پرواز با نسل جدید بوئینگ‌

تهران – ایرنا – با وجود اینکه شرکت آمریکایی بوئینگ اعلام کرده روند رفع نقص بوئینگ‌های ۷۳۷ مکس رو به پایان است اما سابقه سقوط این هواپیماهای نسل جدید، باعث شده تا خدمه و سایر کارکنان شرکت‌های هواپیمایی آمریکا به خاطر دلهره حاضر به پرواز با این پرنده‌های آهنی نباشند.

شبکه آر.تی روسیه روز شنبه گزارش داد رئیس اتحادیه مهمانداران پروازی حرفه ای آمریکا خبر داد که خدمه و مهمانداران شرکت هواپیمایی امریکن  التماس میکنند که پس از خاتمه زمینگیری هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ مکس و کسب اجازه پرواز مجدد، با این هواپیماهای جدید پرواز نکنند.

این رسانه روسی درحالی چنین خبری را منتشر کرده است که شرکت های هواپیماسازی روسیه از جمله رقبای بوئینگ در بازارهای جهانی هستند.

روزنامه دالاس مورنینگ نیوز دیروز (۲۴ آبان) به نقل از لوری باسانی (Lori Bassani) نوشت: مهمانداران هر روز به من التماس می کنند که دوباره مجبور به کار در این هواپیماها نشوند.

بوئینگ های ۷۳۷ مکس از مارس ۲۰۱۹ (فروردین ۹۸) و پس از سقوط ۲ فروند از آنها در سراسر جهان زمینگیر شدند. در جریان این سوانح ۳۴۶ نفر کشته شدند.

هنوز معلوم نیست که این هواپیماها چه زمانی اجازه فعالیت دوباره پیدا کنند. بوئینگ به دنبال آن است که تحویل این نوع هواپیما به شرکت های هواپیمایی را از دسامبر آتی (آذر ۹۸) از سر گیرد.

باسانی به تازگی هشدار داده بود که ۲۸ هزار خدمه و مهماندار هواپیمایی آمریکن در صورتیکه احساس کنند این هواپیما هنوز نا امن است، ممکن است از خدمت در آن سر باز زنند.

حادثه ساز شدن نسل جدید هواپیماهای مسافربری بوئینگ باعث زمین‌گیر شدن آن در سراسر جهان شد و زیان مالی سنگینی را به شرکت آمریکایی سازنده آن تحمیل کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =