۲۵ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۳۶
کد خبرنگار: 2456
کد خبر: 83557102
۰ نفر

برچسب‌ها

جشن میلاد پیامبر اسلام (ص) در بیروت برگزار شد

بیروت- ایرنا- جشن میلاد پیامبر اسلام حضرت محمد (ص) و ششمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت امام جعفر صادق (ع) با حضور پرشور ایرانیان مقیم لبنان در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت برگزار شد .

به گزارش روز شنبه سفارت ایران ، در این مراسم که جمعه شب با مولودی خوانی یکی از مداحان آغاز شد علاوه بر سفیر ، اعضای سفارت ، روسای نهادهای ایرانی و خانواده های آنان جمعی از محبین اهل بیت (علیهم السلام ) حضور داشتند  .

این گزارش می افزاید ؛ در این مراسم آیت الله احمد مبلغی عضو مجلس خبرگران رهبری و رییس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی طی سخنانی ، گفت : انقلاب اسلامی که طرح وحدت امت مسلمان را ارائه و تعریف کرده، فرصت مهمی را برای تحقق دو الگوی مهم شامل الفت بین قلوب مسلمانان و نیز اخوت و برادری بین آنان با تمام بار محتوایی، حقوقی و اجتماعی آن فراهم آورده است.

آیت الله احمد مبلغی جمعه شب در جشن میلاد پیامبر بزرگ اسلام (ص) و تولد امام جعفر صادق (ع) در جمع ایرانیان مقیم لبنان در سفارت جمهوری اسلامی خاطرنشان کرد: الگوهای رفتاری  پیامبر عالیقدر اسلام در زمینه وحدت امت اسلامی از وضوح، شفافیت، جذابیت و کارآمدی برخوردار است و دارای  ابعاد جامعه ساز و هویت ساز  اجتماعی می باشد.

رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس یادآورشد: پیامبر عالیقدر اسلام به دنبال تحقق امری فراتر و عمیق تر و پایدارتر از یک رابطه فیزیکی بود که یکی ایجاد الفت و پیوند میان قلوب مسلمانان و دیگری برقراری اخوت و برادری با همه بار محتوایی، احساسی، حقوقی و اجتماعی آن بود که توانست این مهم را نیز به انجام برساند.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی که پروژه وحدت امت را ارائه و تعریف کرده است فرصت مهمی را برای تحقق این دو الگو فراهم آورده است و ما باید قدر این فرصت را بدانیم و با همه وجود در جهت اجرایی کردن  الگوهای یاد شده بکوشیم.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =