۲۵ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۴۴
کد خبرنگار: 2084
کد خبر: 83557066
۰ نفر

برچسب‌ها

راه دسترسی به سه روستای دامغان آسفالت شد

سمنان-ایرنا- بخشدار امیرآباد دامغان گفت: راه‌های دسترسی سه روستای جنوبی در این بخش با صرف حدود ۱۴ هزار میلیارد ریال اعتبار آسفالت شد.

رضا اردکانی روز شنبه در گفت‌وگو با ایرنا، بیان کرد: راه‌های دسترسی روستاهای حسینان، رشم و معلمان، از جنوبی‌ترین روستاهای بخش امیرآباد آسفالت شدند.

وی اضافه کرد: به منظور اجرای این طرح، حدود ۱۴ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات ملی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هزینه شد، عملیات آسفالت این معابر در حدود یک‌سال به طول انجامید که در این راستا، ۲۵ هزار و ۵۰۰ مترمربع آسفالت‌کاری اجرا شد.

وی افزود: در اجرای این طرح، آسفالت، جدول‌گذاری و سنگ‌فرش روستای رشم با صرف چهار میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال، آسفالت راه روستای معلمان با اعتبار پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و آسفالت راه روستای حسینان با اعتبار چهار میلیارد ریال عملیاتی شد. 

اردکانی ادامه داد: این سه طرح اجراشده در روستاهای این بخش از مهم‌ترین فعالیت‌های عمرانی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی دامغان در این روستاها بود. 

وی خاطر نشان کرد: راه، یکی از اصلی ترین زیرساخت‌های لازم برای توسعه در مناطق روستایی است که این امکان در بسیاری از روستاهای شهرستان و این بخش در سال های اخیر اجرا شده است. 

بخشدار امیرآباد دامغان گفت: ۲۷۱ هزار متر مربع آسفالت سال گذشته توسط بنیاد مسکن شهرستان در ۵۲ منطقه روستایی اجرا شد.

بخش امیرآباد به مرکزیت شهر امیریه در ۸۵ کیلومتری شرق مرکز استان سمنان، بزرگترین بخش این استان از لحاظ جمعیت است و ۱۲ هزار نفر جمعیت دارد که زیر مجموعه شهرستان دامغان است. 

شهرستان دامغان دارای ۱۲۱ روستا است که از این تعداد ۷۹ روستا بالای ۲۰ خانوار است.

اخبار مرتبط