هدف صادراتی کالاهای تولید سمنان به ۴۵ کشور افزایش یافت

سمنان- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان گفت: حوزه نفوذ کالاهای صادراتی استان از ۳۲ به ۴۵ کشور در سال ۹۸ افزایش یافت.

حشمت الله عسگری روز شنبه در نشست شورای گفت و گوی دولت با بخش خصوصی در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی سمنان افزود: متوسط ارزش دلاری کالاهای صادراتی استان سمنان در سال‌های گذشته ۴۶۰ دلار بود که این رقم در سال ۹۸ به یکهزار دلار افزایش یافته است.

وی خاطر نشان کرد: ارزش افزوده و کاهش وزن کالاهای صادراتی در استان نشان از برنامه‌ریزی و هماهنگی دولت و بخش خصوصی برای رفع مشکلات اقتصادی با وجود تحریم ها است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان ادامه داد: ورود استان  به بازارهای صادراتی جدید با وجود فشارهای خارجی نشان از توانمندی صنعتگران و حمایت دولت از بخش خصوصی است.

عسگری اضافه کرد: ارزش دلاری کالاهای صادراتی استان سمنان از ابتدای فروردین تا مهر امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۵۶ درصد افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: اصلاح قیمت بنزین رویکرد مثبت در راستای اجرای قوانین است و این امر در کوتاه مدت زمینه ریشه‌کنی رانت و فساد را در کشور فراهم می کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان گفت: وجود یارانه پنهان در کشور به معنی رانت و چند نرخی بودن قیمت‌ها است که با اصلاح این رویه می‌توان برای توسعه کشور اقدام کرد.

در این نشست با حضور علی اصغر جمعه‌ای رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان، احمد همتی نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی، غلامرضا کاتب نماینده مردم شهرستان‌های گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی، حشمت‌الله عسگری معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری، و جمعی از مدیران کل و بخش خصوصی در ارتباط با رفع مشکلات اقتصادی واحدهای صنعتی و تولیدی استان بحث و تبادل نظر کردند.

اخبار مرتبط