۲۵ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۰۸
کد خبرنگار: 1820
کد خبر: 83557015
۰ نفر

برچسب‌ها

۷۰۰ کیلوگرم زعفران از مزارع شهربابک برداشت می‌شود

کرمان - ایرنا - به گفته رئیس جهاد کشاورزی شهربابک، پیش‌بینی می‌شود با احتساب متوسط عملکرد ۵.۴ کیلوگرم در هکتار، ۷۰۰ کیلوگرم کلاله خشک زعفران طی سال زراعی جاری از سطح مزارع این شهرستان برداشت شود.

رضا فراشه روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سطح زیر کشت زعفران در سال زراعی ۹۹ - ۹۸ در شهرستان شهربابک ۱۳۰ هکتار به صورت بارور و ۲۰ هکتار به صورت نهال است.

وی بیان داشت: برداشت زعفران از سطح مزارع شهرستان شهربابک که بستگی به میزان گلدهی مزارع و درجه حرارت منطقه دارد، از اواسط آبان ماه آغاز می شود و تا اوایل آذر ماه ادامه دارد.

فراشه با اشاره به مساعد بودن وضعیت اقلیمی مناطق کشت زعفران، تصریح کرد: زعفران تولیدی شهرستان شهربابک به دلیل مرغوبیت و کیفیت رنگ و عطر از بازارپسندی بالایی برخوردار است و محصول تولیدی علاوه بر داخل کرمان در خارج از این استان نیز به فروش می رسد.

وی اظهار داشت: به علت نبود صنایع بسته بندی و فرآوری در شهربابک، زعفران تولیدی این شهرستان با برند و نام شهرستان های دیگر به فروش می رسد.

رئیس اداره جهاد کشاورزی شهربابک یادآور شد: با برگزاری کارگاه ها و کلاس های آموزشی در مناطق مستعد کشت زعفران توسط کارشناسان مراکز خدمات و چاپ برگه ترویجی، چاپ مقاله راهنمای کامل کاشت این محصول در نشریه ها در راستای ارتقاء سطح آگاهی بهره برداران و ترویج کاشت این محصول اقدامات شایسته ای انجام شده است.

شهربابک در ۲۴۰ کیلومتری کرمان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =