فرماندار ملایر: نظارت‌ بر بازار تشدید می‌شود

همدان- ایرنا- معاون استاندار همدان و فرماندار ویژه ملایر گفت: به دنبال افزایش نرخ بنزین، نظارت‌ها در بازار شهرستان تشدید شده و هیچ عذر و بهانه‌ای برای افزایش قیمت کالاها پذیرفته نیست.

قدرت اله ولدی روز شنبه در جلسه اعضای ستاد تنظیم بازار شهرستان ملایر اظهار داشت: از روز گذشته همزمان با افزایش قیمت بنزین، دستورات لازم مبنی بر تشدید و کنترل نظارت بر بازار ملایر داده شده است.

وی با تاکید بر اینکه نظارت‌ها باید در تمامی موارد بازار صورت گیرد افزود: دغدغه تمامی مدیران استان و در راس آن «سید سعید شاهرخی» استاندار همدان و همچنین مجموعه مدیران این شهرستان کنترل و نظارت در حوزه‌های مختلف بازار است.

فرماندار ویژه ملایر با بیان اینکه در حال حاضر آرامش بر بازار و جایگاه‌های سوخت ملایر حاکم است ادامه داد: مجموعه مدیران این شهرستان شبانه‌روز در تلاش برای ایجاد امنیت و آرامش در ملایر هستند که قابل تحسین است.

ولدی با اشاره به فواید افزایش قیمت بنزین، جلوگیری از قاچاق سوخت، صرفه‌جویی در مصرف بنزین و بهبود معیشت مردم به‌ویژه دهک‌های پایین جامعه را از جمله فواید این اتفاق عنوان کرد که با تدبیر دولت اجرا می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه باید دولت را در این زمینه کمک و همراهی کنیم، خطاب به مدیران دستگاه‌های اجرایی تاکید کرد: نظارت و بازرسی‌ها از بازار هر اندازه بیشتر باشد، نتایج بهتری خواهیم گرفت.

معاون استاندار همدان ضمن تاکید بر کنترل و نظارت بیشتر در تمامی حوزه‌ها به‌ویژه حوزه اقتصادی، از مدیران دستگاه‌های متولی درخواست کرد: گزارش اقدامات روزانه خود را به صورت برخط (آنلاین) به فرمانداری اعلام کنند.

با متخلفان به شدت برخورد می‌شود

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت ملایر نیز در این جلسه گفت: با توجه به افزایش قیمت بنزین در هیچ کالایی افزایش قیمت نداریم.

کامران زنگنه ادامه داد: طبق دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت هرگونه افزایش قیمت کالا و خدمات به بهانه افزایش قیمت بنزین ممنوع و تخلف است و با متخلفان به شدت برخورد می‌شود.

وی بیان کرد: تمهیدات لازم در این زمینه اندیشیده شده و ذخیره کالاها و اقلام مایحتاج مردم در بهترین حالت قرار دارد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت ملایر با اشاره به برگزاری نشست روز گذشته با اتحادیه‌های مختلف و اتاق اصناف شهرستان اظهار داشت: در این نشست به اتحادیه‌های صنفی و اتاق اصناف افزایش پیدا نکردن قیمت کالاها ابلاغ شد.

زنگنه با تاکید بر اینکه تشدید بازرسی‌ها در بخش‌های مختلف اعمال شده است گفت: بازرسان اصناف، تعزیرات حکومتی و دستگاه‌ها نظارت‌های لازم را در حوزه تنظیم بازار دارند و طبق مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه، سهمیه‌بندی بنزین برای همه وسایل نقلیه بنزین‌سوز از بامداد روز  جمعه ۲۴ آبان ماه آغاز شد.

طرح حمایت معیشتی و اصلاح قیمت و سهمیه بندی بنزین در راستای اجرایی شدن مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سه قوه، از بامداد روز گذشته اجرا شد؛ به گفته معاون رئیس‌جمهوی و رئیس سازمان برنامه و بودجه بیش از ۶۰ میلیون شهروند ایرانی از منافع این طرح بهره مند می‌شوند و بر اساس مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا از بامداد جمعه ۲۴ آبان بنزین برای همه وسایل نقلیه بنزین سوز سهمیه بندی شد.

طبق اطلاعیه شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی، قیمت بنزین معمولی سهمیه‌ای هر لیتر هزار و ۵۰۰ تومان و قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه‌ای به ازای هر لیتر سه هزار تومان خواهد بود. همچنین قیمت بنزین سوپر هر لیتر سه هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شده است.

بر مبنای اطلاعیه شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی، سهمیه کامل آبان خودروهای شخصی از بامداد جمعه ۲۴ آبان ماه به کارت سوخت شخصی آن‌ها واریز می‌شود و این سهمیه به مدت ۶ ماه قابل ذخیره است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =