تکمیل خط ریلی جاده ابریشم با افتتاح راه آهن میانه-بستان‌آباد

تهران- ایرنا- وزیر راه و شهرسازی از افتتاح راه‌آهن بستان‌آباد خبر داد و گفت: تکمیل خط ریلی جاده ابریشم و اتصال به اروپا از جمله مزایای افتتاح این قطعه از راه‌آهن میانه- تبریز است.

به گزارش روز شنبه پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی،  محمد اسلامی با اشاره به اینکه هم‌اکنون راه‌آهن به بستان‌آباد رسیده و امکانات موردنیاز فراهم شده است، گفت: ایستگاه راه‌آهن این شهرستان نیز آماده راه اندازی است که به‌زودی با حضور رییس‌جمهوری افتتاح می شود.

وی کاهش زمان سیر در مسیر تبریز تا تهران، تکمیل خط ریلی جاده ابریشم و اتصال به اروپا را از جمله اهداف بارز این پروژه ریلی برشمرد و افزود: هم‌اکنون در حال برقراری اتصال از بستان‌آباد به سراب هستیم و عملیات ریل‌گذاری نیز در مسیر بستان‌آباد به تبریز شروع شده است.

اسلامی با اشاره به اینکه اتصال به ایستگاه خاوران در این مسیر ریلی، اولویت اول است، عنوان کرد: در ادامه این خط، یک ایستگاه در ائل‌گلی احداث می‌شود تا بتوانیم به ایستگاه راه‌آهن تبریز متصل شویم.

وزیر راه اتصال راه‌آهن به استان اردبیل توسط این شبکه را هدف مهم دیگر برشمرد و ابراز امیدواری کرد: با برطرف کردن موانع و تامین مالی، این هدف نیز تا پیش از سال ۱۴۰۰ محقق شود تا از طریق شهرستان سراب این اتصال برقرار شود.

راه‌آهن دوخطه "میانه-بستان آباد-تبریز" از ایستگاه میانه واقع در مسیر تهران-تبریز شروع و با گذر از شهرهای ترکمنچای، بستان‌آباد و باسمنج به ایستگاه تبریز متصل می‌شود. خط آهن تبریزـ میانه ادامه راه‌آهن تهران‌ـ  میانه است که با تکمیل آن، فاصله تهران و تبریز از نظر مسافت ۱۱۴ کیلومتر کاهش می‌یابد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha