۲۵ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۴۸
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 83556981
۰ نفر

برچسب‌ها

برپایی ۲ هزار نمایشگاه کتاب در مدارس البرز

کرج - ایرنا - معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز اعلام کرد: ۲ هزار نمایشگاه کتاب با شعار« حال خوش خواندن » در مدارس این استان برپا شد.

فرشته فهمیده روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: این نمایشگاه‌ها به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی و با رویکرد افزایش سطح مطالعه در مدارس، اختصاص کتاب در سبد مصرفی خانواده و ایجاد انگیزه و رقابت در مطالعه بین جامعه هدف به مدت یک هفته دایرشده است.

وی با اشاره به اینکه کتاب‌های عرضه شده در این نمایشگاه‌ها بر اساس گروه سنی دانش‌آموزان ارائه شده است، خاطرنشان کرد: بازدید از کتابخانه‌های عمومی، اختصاص موضوع انشاء دانش‌آموزان به اهمیت کتاب و کتاب‌خوانی، برپایی جشن کتاب، دعوت از شخصیت‌های علمی و فرهنگی برای حضور در مدارس و گفت وگو با دانش‌آموزان با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی از برنامه‌های هفته کتاب در مدارس البرز است.

فهمیده برگزاری مسابقه دانایی و توانایی با موضوع کتاب را از دیگر برنامه‌های این هفته در مدارس البرز عنوان کرد و یادآورشد: در این هفته طرح وجین کتابخانه‌های مدارس، برنامه ریزی برای بازدید دانش آموزان ازکتابخانه ها، اجرای نقاشی همگانی در سطح مدارس با موضوع مطالعه و کتابخوانی نیز انجام می شود.

وی تصریح کرد: برگزاری جشن اهدای کتاب به کتابخانه‌های کلاسی و آموزشگاهی، عضویت رایگان گروهی دانش آموزان درکتابخانه‌های استان و تقدیر از کتابخوانان برتر و کتاب‌یاران فعال مدارس، معرفی هر روزه یک کتاب در مراسم آغازین مدارس در ایام هفته کتاب و نشست دانش آموزان با شاعران و نویسندگان  را از دیگر برنامه‌های هفته کتاب در البرز عنوان کرد.

وی اضافه کرد: قصه گویی و همکاری در برگزاری جشنواره قهرمان کتاب، صبحانه با کتاب و آماده کردن کتابخانه‌های مدارس برای عضویت دانش‌آموزان برخی از برنامه های آموزش و پرورش دشتی درهفته کتاب است

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرزتاکید کرد: اداره آموزش و پرورش به عنوان دستگاه تعلیم و تربیت درتلاش است تا دانش‌آموزانی کتابدان و کتابخوان پرورش دهد.

۲۴ آبان ماه به عنوان روز ملی کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =