امهال وام‌های زلزله‌زدگان پیگیری می‌شود

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه گفت: با توجه به مشکلات مردم درخواست امهال تسهیلات مناطق زلزله‌زده استان را پیگیری خواهیم کرد.

هوشنگ بازوند روز شنبه در نشست شورای هماهنگی بانک ها و مدیران عامل بانک ها استان که با موضوع پیگیری امهال تسهیلات مردم مناطق زلزله زده در دفتر استانداری کرمانشاه برگزار شد، افزود: مردم سرپل ذهاب و ثلاث باباجانی از تمامی توان مالی خود را برای ساخت و ساز استفاده کرده‌اند و بر این اساس درخواست امهال وام را در مذاکره با وزیر اقتصاد و دارایی مطرح شد.

 بازوند، بر لزوم امهال وام های معیشتی نیز تاکید کرد و بیان داشت: براساس قانون، امهال وام ها ۲ سال است انتظار داریم با توجه به بررسی به عمل آمده با این پیشنهاد امهال تسهیلات موافقت شود، زیرا باید مشکلات مردم را مدنظر قرار داد.

وی افزود: استانداری برای تحقق مطالبات مردم؛ نهایت تلاش و اهتمام جدی را برای پیگیری امهال ۶ ماه و یکساله تسهیلات انجام خواهیم داد.

سه هزار و ۱۴۵ میلیارد تومان وام با هزار و ۵۰ میلیارد تومان سود آن در مناطق زلزله‌زده به مدت ۲ سال امهال شد

به تازگی برای اتمام ساخت و سازها ۱۵۷ میلیارد تومان تسهیلات جدید به مناطق زلزله کرمانشاه اختصاص یافت که مقرر شد برای هر واحد مسکونی شهری نیمه تمام ۱۲ میلیون تومان تسهیلات جدید پرداخت شود.

به گزارش ایرنا، زمین لرزه ۷.۳ ریشتری ۲۱ آبان سال ۹۶ در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهر سرپل‌ذهاب رخ داد که ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.

این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۲ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ۱۰۳هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دید.

البته در زلزله ۶.۴ ریشتری یکشنبه چهارم آذر ۹۷ هم ۷۷۱ مصدوم و بیش از چهار هزار واحد مسکونی خسارت دیده، به این آمارها اضافه شد.

مسئولان ارشد کرمانشاه گفته‌اند که همه واحدهای خسارت دیده روستایی و شهری استان را تا پایان سال ۹۸ تکمیل می‌کنند.