تشدید نظارت بر اصناف سمنان برای جلوگیری از افزایش قیمت‌ها

سمنان- ایرنا- معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کننده سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: نظارت بر واحدهای صنفی برای جلوگیری از تخلف افزایش قیمت به بهانه اصلاح قیمت بنزین افزایش می‌یابد.

مهدی یحیایی روز شنبه در حاشیه نشست ستاد تنظیم بازار استان سمنان در سالن اجتماعات کوثر استانداری در گفت و گو با ایرنا، افزود: اصلاح قیمت بنزین ممکن است فرصتی را برای سودجویان برای افزایش قیمت کالاها ایجاد کند که بخش نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت با همکاری دیگر بخش‌های مرتبط، از طریق افزایش بازرسی‌ها برای جلوگیری از بروز تخلف‌ها تلاش می‌کند.

وی ادامه داد: افزایش قیمت احتمالی توسط واحدهای صنفی غیرقانونی و تخلف محسوب می‌شود و مردم نیز می‌توانند با تماس با سامانه گزارش مردمی ۱۲۴ هرگونه تخلف واحد صنفی در زمینه امتناع از عرضه کالا، درج نکردن قیمت، گران فروشی و کم فروشی را به منظور رسیدگی گزارش دهند.

سه هزار تخلف اصناف به تشکیل پرونده انجامید

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کننده سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان تصریح کرد: نیمه نخست امسال  بیش از سه هزار تخلف صنف در استان منجر به تشکیل پرونده شده است.

یحیایی بیان کرد: نیمه نخست امسال  حدود ۴۰ هزار بازرسی از واحدهای صنفی استان سمنان انجام شد و اکنون با اصلاح قیمت بنزین برای جلوگیری از تخلفات احتمالی نظارت‌ها بیش از این در نوبت صبح و بعدازظهر افزایش می‌یابد.

وی ابراز داشت: بیشترین تخلف‌های واحد های صنفی استان سمنان در نیمه نخست امسال در زمینه درج نکردن قیمت، گران‌فروشی و صادرنکردن صورتحساب بود.

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کننده سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان خاطرنشان کرد: بیشترین تخلف‌ها مربوط به واحدهای صنفی خوارو بار، لبنیات، پوشاک و  نانوایی بوده است.

تعداد کل واحدهای صنفی استان سمنان با احتساب مشاغل خانگی بیش از ۴۸ هزار واحد است، یعنی به ازای هر ۱۴ نفر یک واحد صنفی وجود دارد، این شاخص در کشور به ازای هر ۱۶ نفر یک واحد صنفی است.

در استان سمنان ۳۰ هزار واحدصنفی وجود دارد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط