مشاور رییس قوه قضاییه: مسوولان ورزش نقش مهمی در فرهنگ اجتماعی دارند

تهران - ایرنا- مشاور رئیس قوه قضاییه و وزیر پیشین دادگستری و کشور گفت: امروز وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک بیشترین نقش را در فرهنگ اجتماعی دارند.

حجت‌السلام «مصطفی پورمحمدی» روز شنبه در نخستین همایش کمیسیون اخلاق ورزش و رونمایی از منشور اخلاق ورزش اظهار داشت: از ظرفیت و میراث ارزشمندی در اسلام برخوردار هستیم و باید همت کنیم تا معادن و ذخایر را بروز کنیم. اخلاق خوب نیمی از دین است و سهم و وزن اخلاق فراتر از دین است.

وی اظهار داشت: اخلاق همه خوبی‌های دنیا را جمع می‌کند. رسالت امروز ورزش این است تا ارزش‌های انسانی را متعالی و متجلی کند.

مشاور رئیس قوه قضاییه افزود: هیچ جا به اندازه کمیسیون‌ها و فدراسیون‌های ورزشی نمی‌بینید که قانون در آن حاکم باشد. شما اگر در میدان رقابت خلاف کنید محال است با ورزشکار بر اساس قانون رفتار نشود. به عبارتی نمی‌توان قانون حاکم در ورزش را به عنوان نمونه فیفا را دور زد.

وزیر پیشین کشور ادامه داد: مجری باید ملتزم به قانون باشد و اگر از جامعه انتظار قانون مداری داریم باید ملزم به رعایت آن هم باشیم.  جامعه ورزشی کشور باید نماد اخلاق باشد زیرا تاثیر مستقیمی بر جامعه دارد. مدیران و مربیان ورزشی باید نماد انضباط و قانون باشد و اگر غیر از آن باشد مشکل ساز خواهد شد.

وی بیان داشت: امروز وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک بیشترین نقش را در فرهنگ اجتماعی دارند.  

کمیسیون اخلاق و ورزش کمیته المپیک در راستای اجرایی کردن اصول ۱۰گانه المپیک مکلف است با همکاری دستگاه اجرایی ورزش کشور مجموعه از مقررات اجرایی را تهیه و پس از تایید هیات اجرایی کمیته ملی المپیک اجرا کند.

این همایش در سالن آکادمی ملی المپیک با حضور معاونان وزارت ورزش و رئیسان فدراسیون های ورزشی در حال برگزاری است.

وزیر ورزش و جوانان و رییس کمیته ملی المپیک به دلیل بارش سنگین برف هنوز موفق به حضور در این همایش نشدند.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha