کارگاه حفاظت در برابر تسلیحات شیمیایی با حضور ایران در پاکستان

اسلام آباد - ایرنا - کارگاه بین المللی تحت عنوان کمک و حافظت در برابر سلاح های شیمیایی به مدت پنج روز به میزبانی دولت پاکستان و با حضور نمایندگانی از هفت کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران در اسلام آباد برگزار شد.

وزارت امور خارجه پاکستان امروز (شنبه) در بیانیه ای اعلام کرد: این نهمین کارگاهی است که پاکستان با همکاری سازمان منع تسلیحات شیمیایی (OPCW) برگزار کرد.

در این بیانیه آمده است: سرلشکر «احمد شریف چودری» رئیس کل سازمان علوم دفاعی و فناوری به عنوان مهمان ویژه در نشست های افتتاحی و اختتامیه حضور یافت. نمایندگان جمهوری اسلامی ایران، الجزایر، بنگلادش، جمهوری چک، سریلانکا، اوگاندا و اوکراین در این دوره پنج روزه شرکت کرده و از سطح برگزاری این نشست و کیفیت آموزش در طول این دوره قدردانی کردند.

این کارگاه آموزشی به ابتکار مرکز ملی فیزیک پاکستان و مرجع ملی برای اجرای کنوانسیون سلاحهای شیمیایی مستقر در وزارت امور خارجه پاکستان با هدف آموزش و ارائه تجربیات این کشور به سایر کشورها و در چارچوب اجرای مفاد کنوانسیون سلاح های شیمیایی در زمینه کمک به کشورها در زمینه ظرفیت سازی و ارتقاء آمادگی آنها در برابر حوادث شیمیایی برنامه ریزی شد.

وزارت امور خارجه پاکستان گفت: میزبانی از دوره کمک و حمایت در برابر سلاح های شیمیایی نشان دهنده تعهد این کشور به اهداف سازمان منع تسلیحات شیمیایی و پشتیبانی از اقدامات این نهاد بین المللی است.

سازمان منع سلاح های شیمیایی (OPCW) که بر اساس کنوانسیون سلاح های شیمیایی (CWC) تاسیس شده است، مسئولیت نظارت بر عدم تولید و کاربرد تسلیحات شیمیائی و نیز نظارت بر امحاء ذخایر شیمیایی در سراسر جهان را عهده دار است و ۱۹۳ کشور جهان عضو سازمان مذکور می‌باشند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =