۲۵ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۵۲
کد خبرنگار: 1112
کد خبر: 83556773
۱ نفر

برچسب‌ها

استان‌های سراسر کشور ملزم به تدوین سند توسعه گردشگری شدند

تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و توسعه گردشگری از ابلاغ چارچوب شرح خدمات طرح جامع گردشگری به استان‌های سراسر کشور خبر داد و گفت: با ابلاغ شرح خدمات یادشده، استان‌ها ملزم به تدوین سند توسعه گردشگری هستند.

به گزارش معاونت گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی علیرضا رحیمی افزود: با توجه به اینکه دستیابی به چشم انداز، اهداف، راهبردها، برنامه‌های عملیاتی کوتاه، میان و بلندمدت توسعه گردشگری، نیازمند تهیه سند توسعه گردشگری از سوی استان‌ها بود؛ دفتر برنامه‌ریزی توسعه گردشگری به منظور دستیابی به یک الگوی واحد در تدوین این سند، بازنگری و تدوین شرح خدمات طرح جامع گردشگری استان‌ها را در دستور کار قرار داد.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی توسعه گردشگری گفت: اطلاعات مربوط به آخرین وضعیت طرح‌­های جامع گردشگری استان ها گردآوری و سپس شرح خدمات طرح مورد نظر با استفاده از تجارب بین‌المللی مطالعه، بررسی و مطابقت داده و چارچوب نهایی با مشارکت مشاوران صاحب صلاحیت، ذینفعان و خبرگان تنظیم و به همه استان‌ها ابلاغ شد.

رحیمی با تاکید بر اینکه تاکنون فقط برخی استان‌ها طرح جامع داشته و برخی فاقد آن بوده یا سند آنها مربوط به سالیان قبل است، افزود: به این ترتیب همه استان‌های کشور بر اساس یک الگوی مشخص دارای سند توسعه گردشگری خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: تمام تلاش مسئولان گردشگری این است که صنعت گردشگری بر اساس نقشه راه به حرکت خود ادامه دهد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =