مربیان گیلان در جشنواره بین المللی منطقه ای قصه گویی برگزیده شدند

رشت - ایرنا - دو مربی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان عنوان برگزیده و شایسته تقدیر بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گویی منطقه پنج کشور را به دست آوردند.

گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان به ایرنا حاکیست، منیژه واحد قاضیانی مربی هنری کانون شهرستان لاهیجان با قصه گلبهار و سمیه رنجبر مربی فرهنگی کانون پرورش فکری سیاهکل با قصه مهربان ترین آدم برفی، به ترتیب عنوان برگزیده و شایسته تقدیر بیست و دومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی منطقه‌ پنج کانون کشور را از آن خود کردند.

در بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گویی منطقه پنج کشور، ۳۵ قصه‌گوی برگزیده استان‌های گلستان، گیلان، تهران، البرز، مازندران، سمنان و خراسان شمالی که بیست و یکم و بیست دوم آبان ماه جاری در سالن سینمای کانون پرورش فکری استان گلستان در شهرستان گرگان شرکت کردند.

هیات داوران این جشنواره با اشاره به دستاوردهای ارزشمند این حرکت فرهنگی، قصه ‌و قصه‌گویی را از میراث فرهنگی ایرانیان دانسته و ضرورت‌های بهره‌گیری از منابع معتبررا در اجرای هنرمندان قصه‌گو خواستار شدند.

مرحله پایانی بیست‌ و دومین جشنواره‌ بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با شعار (آینده ساختنی است)، در دو بخش قصه‌گویی صحنه‌ای شامل مسابقه ملی و بین‌الملل که شرکت‌کنندگان بخش مسابقه ملی دختران و پسران (نوجوانان ۱۲ تا ۱۸ سال)، زنان و مردان (۱۸ سال به بالا) و مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‎ها و ۹۰ ثانیه‌ای شامل تمامی گروهای سنی از سراسر کشور است و با موضوع‌ (قصه زندگی من) آذرماه ۱۳۹۸ برگزار می‌شود.

افزون بر ۵۰ هزار کودک و نوجوان در مراکز ۳۱ گانه کانون پرورش فکری گیلان عضو هستند.

تجلیل از ۳۸ برگزیده گیلانی در مسابقه های علمی و آموزشی کشور

۳۸ برگزیده گیلان در مسابقه ها و جشنواره های علمی و آموزشی کشور در مراسمی از سوی آموزش و پرورش استان تجلیل شدند.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان گفت: با حذف نگاه‌های کج اندیشانه، تقویت روحیه علم گرایی و تولید دانش می توانیم به توسعه متوازن جامعه کمک کنیم.

نادر جهان آرای با قدردانی از تلاش همکاران آموزشی در اعتلای نظام تعلیم و تربیت افزود: گروه‌های آموزشی شاخص ترین واحد کیفیت بخشی در آموزش و پرورش هستند و ضروریست تا برای افزایش ظرفیت ها و کیفیت بخشی آموزشی اهتمام شود.

وی از معاونان آموزشی خواست در تدوین دو ساعت برنامه ویژه مدارس از قابلیت های گروه‌های آموزشی بهره گیرند.

استان گیلان داری حدود ۴۰۰ هزار دانش آموز است که در افزون بر پنج هزار واحد آموزشی تحصیل می کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha