هدف از اصلاح قیمت بنزین کسب درآمد بودجه‌ای نیست

سمنان- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان گفت: اصلاح قیمت سوخت به نفع کشور و مردم است و هدف از اصلاح قیمت بنزین کسب درآمد بودجه برای دولت نیست و ۱۰۰ درصد به جیب مردم بازمی‌گردد.

حشمت الله عسگری روز شنبه در نشست ستاد تنظیم بازار استان سمنان در سالن کوثر استانداری افزود: اصلاح قیمت از بسیاری آسیب‌ها مانند قاچاق، مصرف بی رویه، رانت و احتکار جلوگیری می‌کند و و برای اداره کشور در مسیر درست و جلوگیری از سوءاستفاده های اقتصادی، اصلاح قیمت ضروری و اجتناب ناپذیر است و از سر اختیار نیست.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان ادامه داد: اصلاح قیمت بنزین با قیمت تمام شده و واقعی بنزین فاصله دارد و باز هم دولت در بنزین یارانه پنهان پرداخت می کند.

وی تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران معتقد به اصلاح قیمت است، چرا که اصلاح قیمت اداره کشور را در مسیر درست قرار می‌دهد و مانع سوءاستفاده سودجویان می‌‍ شود.

وی ابراز داشت: مردم اگر فلسفه اصلاح قیمت را بدانند، حتما همکاری خواهند کرد، چرا که ضرر اصلاح نشدن قیمت ها بیش از اصلاح آن است و رسانه ها با اطلاع‌رسانی از چرایی این مساله، نقشی مهم در آگاهی بخشی به جامعه دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان بیان کرد: دولت به مشاغلی مانند تاکسیرانی که فعالیت و چرخه اقتصادی آن ها ارتباط مستقیم با قیمت سوخت دارد ، کمک می‌کند و جای نگرانی وجود ندارد.

عسگری یادآور شد: افزایش قیمت کالاها  به بهانه گرانی بنزین بدون هماهنگی و مصوبه ستاد تنظیم بازار خلاف قانون بوده و به شدت برخورد می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان با بیان اینکه در زمینه موجودی کالا در استان مشکلی وجود ندارد، خاطرنشان کرد: امتناع و تاخیر در فروش کالا پذیرفتنی نیست و با واحدهای صنفی متخلف به شدت برخورد می‌شود.

براساس مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا از روز بیست و چهارم آبان ۹۸،  قیمت بنزین معمولی سهمیه ای هر لیتر ۱۵ هزار ریال، قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه ای هر لیتر ۳۰ هزار ریال و بنزین سوپر هر لیتر ۳۵ هزار ریال محاسبه می شود.
بر اساس مصوبه این شورا سهمیه سوخت خودروهایی که در کارت ماشین دوگانه سوز قید شده ۳۰ لیتر درماه، خودروهای تک سوز ۶۰ لیتر درماه است و خودروهای مربوط به دستگاه‌های اجرایی بدون سهمیه و باقیمت آزاد محاسبه می شود.

اخبار مرتبط