بازتاب گسترده سخنان رهبر معظم انقلاب در مطبوعات پاکستان

اسلام آباد - ایرنا - رسانه های پاکستان روز شنبه بیانات حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار مسئولان نظام و مهمانان اجلاس بین المللی وحدت اسلامی در تهران را بطور گسترده بازتاب دادند و نوشتند: ایران به دنبال فرقه زدایی در سرزمین های اشغالی است. آیت الله خامنه ای گفت که محو اسرائیل هرگز به معنای از بین بردن یهودیان نیست , محو رژیم اسرائیل سرآغاز تصمیم گیری فلسطینی ها اعم از مسلمان، مسیحی و یهودی درباره سرنوشت خود است.

روزنامه انگلیسی زبان «پاکستان آبزرور» چاپ اسلام آباد نوشت: رهبر عالی انقلاب اسلامی ایران روز گذشته در جمع شرکت کنندگان کنفرانس (وحدت) اسلامی اظهار داشتند: محو اسرائیل بدان معناست که مردم فلسطین اعم از مسلمان، ‌ مسیحی و یهودی باید بتوانند سرنوشت خود را تعیین کنند و از شر اراذل و اوباشی مانند نتانیاهو خلاص شوند .

این روزنامه افزود: رهبر عالی ایران تاکید کردند که جمهوری اسلامی ایران معتقد است که فلسطینی ها شامل مسلمانان، مسیحیان و یهودیان قادر به تعیین سرنوشت خود هستند.

روزنامه «نیشن» پاکستان نیز نوشت: ایران به دنبال فرقه زدایی در سرزمین های اشغالی است. آیت الله خامنه ای گفت که محو اسرائیل هرگز به معنای از بین بردم یهودیان نیست.

این روزنامه افزود: رهبر ایران در بخش دیگری از سخنان خود از سیاست های غرب در قبال برنامه هسته ای ایران انتقاد کرد و افزود: انرژی صلح آمیز هسته ای نیاز ملت هاست، اما انحصارطلبان غربی به دنبال آن هستند که این انرژی را در انحصار خود نگه دارند.

روزنامه «پاکستان تودی» نیز به نقل از سخنان رهبرمعظم انقلاب اسلامی گزارش داد: ایران که از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تا به امروز رژیم صهیونیستی را به رسمیت نشناخته و از گروه های مقاومت فلسطین حمایت می کند، اعلام کرد که به دنبال کشتار یهودیان اسرائیل نیست بلکه محو رژیم اسرائیل به منزله محو رژیم تحمیلی صهیونیستی است.

روزنامه انگلیسی زبان «اکسپرس تریبیون» چاپ اسلام آباد نوشت: حضرت آیت الله خامنه ای اسرائیل را یک رژیم تحمیلی دانستند که با محو آن فلسطینی ها اعم از مسلمان، مسیحیان و یهودیان می توانند درباره سرنوشت خود تصمیم بگیرند.

در گزارش این روزنامه آمده است: ایران، رژیم اسرائیل را یک رژیم تحمیلی صهیونیستی می داند و در مقابل آن از گروه های مقاومت مانند حماس و جهاد اسلامی علنا حمایت می کند.

تعدادی از روزنامه اردو زبان و شبکه های خبری پاکستان نیز بیانات ارزشمند رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران را بازتاب دادند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =