سی و یکمین جشنواره تئاتر آذربایجان‌غربی گشایش یافت

ارومیه- ایرنا- سی و یکمین جشنواره استانی تئاتر آذربایجان غربی امروز /شنبه/ در ارومیه گشایش یافت و تا سه روز دیگر ادامه دارد.

رییس انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان غربی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: این جشنواره صبح امروز با اجرای نمایش «پایین، گذر سقاخانه» به کارگردانی علی قبچاق در تالار شمس مجتمع فرهنگی و هنری ارومیه آغاز شد.

امید خاکپور با اشاره به جدول زمان‌بندی اجراهای نخستین روز جشنواره افزود: «چیای سیپان» به کارگردانی کوروش انتظاری در ساعت ۱۵ بعد از ظهر امروز در تالار شمس اجرا می شود.

وی با اشاره به اجرای نمایش«بازی معکوس» به کارگردانی علی صابررضایی در ساعت ۱۷ عصر در محل پلاتو سایه فرهنگسرای هنر شهرداری ارومیه اضافه کرد: نمایش «افرا یا روز می گذرد» به کارگردانی نوید پیروزنیا در نخستین روز جشنواره در ساعت ۱۹ به روی صحنه تالار شمس می‌رود.

وی بیان کرد: جلسه نقد و بررسی آثار راه یافته به این‌جشنواره پس از اجرای هر اثر در سالن فرهنگ مجتمع فرهنگی و هنری ارومیه برگزار می شود.

رییس انجمن هنرهای نمایشی با اشاره به داوری آثار گفت: فرهاد مهندس پور، خسرو سینا و فرزاد تقی لر داوری سی و یکمین جشنواره تئاتر استانی را به عهده دارند.

سی و یکمین جشنواره تئاتر استانی از ۲۵ تا ۲۷ آبان در ارومیه در حال برگزاری است.

از میان ۳۰ اثر ارسالی به دبیرخانه جشنواره، پس از بازبینی آثار، هشت اثر برای حضور در این رویداد هنری انتخاب شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =