انتشار زمان اجرای پذیرفته‌شدگان مرحله رقابتی جشنواره نوای خرم

تهران- ایرنا- جدول زمانبندی اجرای پذیرفته‌شدگان در مرحله رقابتی جشنواره و جایزه همایون خرم، موسیقیدان مطرح و نام‌آشنا، به طور خلاصه نوای خرم منتشر شد.

به گزارش ششمین جشنواره و جایزه همایون خرم (نوای خرم)، ستاد برگزاری ششمین جشنواره موسیقی نوای خرم با انتشار اطلاعیه ای عنوان کرد؛ بر اساس داوری تصاویر اجراهای رسیده به دبیرخانه جشنواره، در نهایت ۵۳۵ اجرا و ۱۷۱۴ نوازنده و خواننده در قالب ۳۶۵ اجرای تک‌خوانی و تک‌نوازی، ۸۴ اجرای ۲ یا ۳ نفره، ۸۶ اجرای گروهی ۴ نفره به بالا (سه اجرا از میان اجراهای مدارس) برای اجرای حضوری در مرحله رقابتی ششمین دوره جشنواره پذیرفته شدند.

مرحله رقابتی در دو نقطه از شهر تهران

اجراهای حضوری بخش رقابتی جشنواره  روزهای پنجشنبه و جمعه پیش‌رو ۳۰ آبان و اول آذر در خانه فرهنگ نور واقع در تهران، فلکه دوم صادقیه، بلوار آیت‌الله کاشانی، بعد از تقاطع شهید ستاری، جنب شهر کتاب، و روزهای پنجشنبه ۷، جمعه ۸، پنجشنبه ۱۴ و جمعه ۱۵ آذر در فرهنگسرای نیاوران به آدرس تهران، انتهای خیابان پاسداران، مقابل پارک نیاوران برگزار خواهد شد. تاریخ و ساعت حضور هر یک از پذیرفته شدگان بر اساس اولویت هایی چون میانگین سنی، ساز و مواردی از این دسن بوده و امکان تغییر آن به هیچ عنوان مقدور نیست.

موارد مهم برای شرکت‌کنندگان

۱. منظور از ساعات اعلام شده، زمانی است که هر یک از پذیرفته‌شدگان برای آماده شدن جهت اجرا باید در محل اعلام شده حضور داشته باشند و ترتیب اجرا در همان روز و توسط مسئولان جشنواره اعلام می‌شود. برای حضور به موقع ترافیک روزهای آخر هفته را در نظر داشته باشید، در صورت عدم حضور به موقع، امکان اجرا وجود نخواهد داشت.

۲. به دلیل محدودیت زمانی، شرکت کنندگان تنها مجاز به اجرای اصل آهنگ هستند و در هیچ اجرایی اعم از تک نوازی، تک خوانی، اجرای دو و سه نفره و اجرای گروهی (۴ نفر و بیشتر) امکان اجرای مقدمه، آواز، دکلمه، بداهه نوازی و ... وجود ندارد. در صورت بی‌توجهی به این نکته هیچ امتیازی برای فرد یا افراد شرکت کننده در نظر گرفته نخواهد شد و اجرای مربوطه از جشنواره حذف می شود.

۳. نوازندگان کلیه سازها (به جز ساز پیانو) باید ساز و وسایل موردنیاز (میز سنتور، زیرپایی و ...) خود را همراه داشته باشند و  تمامی پذیرفته‌شدگان باید همان اثری (همان آهنگی) که برای شرکت در جشنواره ارسال نموده بودند را در روز رقابتی اجرا کنند..

جشنواره نوای خرم در یک نگاه

جشنواره و جایزه همایون خرّم (نوای خرّم) از جمله رویدادهای حوزه موسیقی در بخش خصوصی است که طی سال‌های اخیر و امسال در ششمین دوره با همراهی خانواده مرحوم همایون خرم آهنگساز فقید موسیقی ایرانی با هدف ارتقای سطح هنری و موسیقایی و استفاده از نمونه ها و الگوهای موجود در هنر ایرانی برای  هنرمندان گروه سنی زیر ۱۸ سال  توسط موسسه فرهنگی هنری «راد نو اندیش» با مدیریت بردیا صدرنوری و دبیری ناصر ایزدی برگزار می شود.

نوازندگان تمام سازها، خوانندگان همچنین گروه‌های موسیقی کودک و نوجوان داوطلب (کمتر از ۱۸ سال) با اجرای یکی از تصانیف و یا قطعات بی‌کلام ده تن از استادان موسیقی ایران (استاد مرتضی محجوبی، ابوالحسن صبا، روح الله خالقی، مجید وفادار، مهدی خالدی، علی تجویدی، همایون خرم، حبیب الله بدیعی، پرویز یاحقی و اسدالله ملک) که به شکل رسمی عرضه شده، به صورت تک‌خوانی، تک‌نوازی، هم‌خوانی، هم‌نوازی و گروه‌نوازی در این جشنواره شرکت می کنند.

پذیرفته شدگان می توانند برای مشاهده تاریخ و ساعت حضور به سایت این جشنواره به نشانی مراجعه کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =