۲۰۰ مددجوی کمیته امداد در کرمان مشغول به کار شدند

کرمان - ایرنا - معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان کرمان از اشتغال ۲۰۰ مددجوی این نهاد در ۶ ماه نخست سال جاری از طریق تعامل با کارفرما خبر داد.

غلامرضا خواجه روز یکشنبه  در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بسته‌های تشویقی برای مراکز کاریابی و کارفرمایان جهت اشتغال مددجویان دیده شده که می توانند از مزایای آن استفاده کنند.

وی ادامه داد: پرداخت سهم بیمه حق کارفرما به مدت ۲ سال توسط این نهاد یا پرداخت ۵۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه به ازای به‌کارگیری هر فرزند مددجو، تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان از مزایای تشویقی این طرح است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان کرمان تاکید کرد: همچنین مراکز کاریابی که فرزندان مددجویان تحت حمایت کمیته امداد را به منظور کار به کارفرمایان معرفی کنند در صورت اشتغال فرزند مددجو تا سقف یک‌ میلیون تومان کمک بلاعوض دریافت می کنند.

وی با اشاره به ارائه خدمات آموزش مهارتی به مددجویان کمیته امداد کرمان اظهار داشت: این کار با هدف حمایت از کارفرمایان و به‌کارگیری و اشتغال مددجویان انجام می‌شود و در صورت نیاز کارفرمایان به نیروی متخصص، این نهاد آمادگی آموزش فنی و حرفه‌ای مددجویان را دارد.

خواجه افزود: سه هزار و ۶۰۲ نفر از مددجویان تحت پوشش کمیته امداد در ۶ ماهه ابتدای سال ۹۸ آموزش های فنی و حرفه ای شمال آموزش های مهارتی، مقدماتی و پایدارسازی را فرا گرفتند.

وی با اشاره به اهتمام جدی این نهاد در امر اشتغالزایی مددجویان بیان کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره)  استان کرمان سال گذشته موفق به ایجاد ۶ هزار و ۲۶۸ فرصت شغلی برای مددجویان و محرومان شد.  

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان کرمان با بیان اینکه  تصریح کرد: طی سال گذشته سه میلیارد تومان از سوی این نهاد برای آموزش کارآفرینی و اشتغال هزینه شده است و ۵۹ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال به مددجویان استان در هفت‌ماهه امسال پرداخت شده است.

وی تاکید کرد: تقویت اقتصاد خانواده با اجرای طرح‌های اشتغال اصلی‌ترین برنامه کمیته امداد استان کرمان برای توانمندسازی مددجویان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =