۲۵ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۱۹
کد خبرنگار: 1383
کد خبر: 83556608
۰ نفر

برچسب‌ها

کیفیت هوای تهران سالم شد

تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت امروز شنبه بعد از ۱۰ روز هوای متوالی ناسالم برای گروه‌های حساس و همه گروه‌ها با قرار گرفتن بر روی شاخص لحظه‌ای ۶۶ در شرایط سالم قرار گرفت.

به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، متوسط میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز از عدد ۱۳۹ بر روی شاخص ۶۳ قرار گرفت.

در همین مدت، شاخص غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۵۴ و منواکسید کربن با شاخص ۱۴ است.

ایستگاه‌های پارک شکوفه (منطقه ۱۴) با شاخص ۹۵، پیروزی (منطقه ۱۳) با شاخص ۸۷ و پاسداران (منطقه ۳) با شاخص ۸۱ در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران داشته اند.

همچنین ایستگاه های اقدسیه (منطقه ۱) با شاخص ۳۱، پونک با شاخص۳۴ و دانشگاه شهید بهشتی (منطقه ۱) با شاخص ۴۳ در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز به ترتیب کمترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران را نشان می دهد.

شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =