۸.۵ کیلومتر از راه‌های روستایی اشنویه بهسازی شد

مهاباد- ایرنا- مدیر راه و شهرسازی اشنویه گفت: ۸.۵ کیلومتر از راه‌های روستایی این شهرستان در اجرای طرح ملی ابرار در این شهرستان بهسازی و آسفالت شد.

رحمان فاتحی‌راد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان راه روستایی در راستای بازسازی و تکمیل راه‌های روستایی اشنویه در مسیر روستاهای «نالوس» «سرگیز»، «قره‌سقل»، «ده شمس بزرگ و کوچک»، «بالاگیر» و «کهنه قلعه» است.

وی افزود: عملیات انجام شده در این محورهای روستایی شامل آسفالت، تعریض، بهسازی و شن‌ریزی است که در مجموع ۱۲ میلیارد ریال برای آن تاکنون هزینه شده است.

وی ادامه داد: علاوه بر این عملیات احداث و آسفالت محورهای روستایی «ذمه - آلکاباد» نیز به طول بیش از ۶ کیلومتر و با اعتبار بیش از ۴۰ میلیارد ریال در این شهرستان آغاز شده که از پیشرفت مناسبی برخوردار است.

وی اظهار داشت: در حال حاضر از ۱۸۱ کیلومتر مجموع راه روستایی در اشنویه ۱۵۷ کیلومتر آن آسفالت شده است که از این حیث شهرستان اشنویه در رتبه دوم از لحاظ شاخص اجرای طرح هادی و آسفالت معابر روستایی و از لحاظ شاخص اجرای آسفالت در رتبه نخست استان قرار دارد.

شهرستان اشنویه با ۷۴ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی قرار دارد و هم مرز با ۲ کشور عراق و ترکیه واقع شده است و دارای ۷۲ روستا و ۲ بخش مرکزی و نالوس است.

​در راستای اجرای برنامه‌های دولت تدبیر و امید و با هدف تکمیل شبکه راه‌های روستایی طرح ملی «ابرار» مشتمل بر ساخت، تکمیل و بهره‌برداری از ۲ هزار کیلومتر از راه‌های اولویت‌دار روستایی با ۱۸۰ اکیپ راهسازی و یک هزار و ۵۰۰ دستگاه ماشین‌آلات راهسازی دولتی اجرا می‌شود.

آذربایجان غربی بیش از ۱۲ هزار کیلومتر جاده دارد که از این میزان حدود هشت هزار کیلومتر روستایی است؛ از این میزان نیز نزدیک به سه هزار و ۵۰۰ کیلومتر آسفالت نیست.

این استان دارای سه میلیون و ۲۶۵ هزار نفر جمعیت است که ۳۴.۶ درصد از آن در مناطق روستایی و ۶۵.۴ درصد در مناطق شهری سکونت دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha