۵۵ طرح نوسازی مدارس در زنجان اجرا می‌شود

زنجان - ایرنا - اجرای ۵۵ طرح اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان زنجان با اعتباری بالغ بر ۸۵ میلیارد تومان از سال گذشته تاکنون در این استان آغاز شده است و ۲۸ پروژه نیز با صرف اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان امسال تحویل آموزش و پرورش شده و در حال بهره برداری است.

 مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان زنجان روز شنبه با اشاره به اختصاص اعتبارات ملی این اداره کل طی سال های گذشته گفت: اعتبارات ملی این اداره کل سال ۹۶ بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان بود که در سال ۹۷ با افزایش ۴۰۰ درصدی به ۴۰ میلیارد تومان رسید که  امسال نیز همین رقم است.

 جهانگیر صفری افزود: در صورت تخصیص اعتبارات لازم تعدادی از پروژه های در دست اجرا سال ۹۹ تحویل داده می شود.

این مسئول ادامه داد: در زمان حاضر اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس در همه شهرستان ها یا مناطق پروژه در دست اجرا دارند و در واقع عدالت در توسعه فضای آموزشی رعایت شده است.

وی اضافه کرد:  استاندارد سازی سیستم گرمایشی مدارس نیز از دیگر اولویت های مهم و اساسی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس است که در این راستا  ۲ هزار و ۸۸۰ کلاس درس در استان به سیستم گرمایشی استاندارد مجهز شده است.

به گفته صفری هم اکنون ۹۲۲ کلاس درس در استان به سیستم گرمایشی مجهز نشده است که با برنامه ریزی لازم این مهم نیز محقق خواهد شد.

وی اظهار داشت: این استان پس از کردستان در ارتباط با سیستم گرمایشی استاندارد مدارس در رتبه دوم کشوری قرار دارد که این مهم از انجام کارهای بی شائبه در این بخش حکایت دارد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان زنجان ادامه داد: طبق برنامه ریزی انجام گرفته در هر روستایی که دارای علمک گاز باشد، بلا فاصه بخاری نفتی از مدارس آن برچیده می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =