ندای "مرحبا یا نوری عینی محمد(ص)" در مسجد بلال گناوه طنین انداز شد

گناوه – ایرنا – همزمان با گرامیداشت هفته وحدت، اهل تسنن و شیعه گناوه در مسجد بلال این شهر دور هم جمع شدند و همدل و یکصدا ندای " مرحبا یا نور عینی محمد(ص) مرحبا ، مرحبا جدالحسینی مرحبا " در قالب مولودخوانی سر دادند.

در این برنامه معنوی با اجرای برنامه‌های مختلف و شاد که جمعه شب در مسجد بلال از مساجد فعال شهرستان برگزار شد، نماد همدلی و یکپارچگی را در بین اهل تسنن و شیعه شهرستان گناوه یک بار دیگر تجلی و هفته وحدت را  گرامی داشتند.

مولودی خوانی، مسابقه و سخنرانی فرماندار و  ائمه‌جمعه از عمده برنامه‌های این مناسبت بود.

امام جمعه اهل سنت گناوه گفت: در ایران اسلامی با وجود مذاهب مختلف، وحدت و اتحاد که سیره پیامبرحضرت محمد(ص) است برقرار و اهل شیعه و سنی با تبعیت از رهمنودهای امام راحل و وجود پربرکت رهبرمعظم انقلاب درکمال محبت و  آرامش برای اعتلای کشور تلاش می‌کنند.


شیخ محمد فاروقی افزود: اهل تسنن و تشیع این شهرستان همه ساله در هفته وحدت برنامه‌های خاص و ویژه‌ای را برگزار و  محبت، اخوت و دوستی خود را مستحکم‌تر می‌کنند.

وی گفت: اهل تسنن این شهرستان همگام با دیگر براداران و خواهران شیعه هرگاه نیاز به آنان در عرصه و رویدادهای انقلابی بوده حضور یافته و در کنار هم گام برداشته‌اند.

فرماندار گناوه گفت: در هفته وحدت فرصتی شد تا اهل تسنن و شیعه یک بار دیگر دور هم جمع شوند و ضمن گرامیداشت ایام خجسته و مبارک سالروز ولادت حضرت محمد(ص) و حضرت امام جعفر صادق (ع)، وحدت و یکدلی خود را بیش از پیش مستحکم‌تر  و به نمایش بگذارند.

غلامرضا مهرجو افزود: اهل تسنن و شیعه این شهرستان در فضای همدلی و وحدت و یکپارچگی زندگی و از کیان و ارزش‌های انقلاب دفاع و پاسداری می‌کنند.

وی اظهار داشت: در این شهرستان فضای همدلی و وحدت با تلاش و همکاری و همراهی علمای اهل سنت، ائمه جمعه، مدیران دستگاه‌های اجرایی و مردم شریف برقرار شده که به توسعه و پیشرفت منطقه کمک شایانی کرده است.

مهرجو افزود: یکی از ابزارهای دشمنان از بدو رسالت پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد(ص) تاکنون تفرقه افکنی و اختلاف در بین امت اسلامی ایران بوده  که با وحدت و همدلی آحاد و اقشار خنثی شده‌است.

وی گفت: ایران یکی از کشورهای اسلامی پرچمدار و منادی وحدت در اسلام است و در این راه تلاش های زیادی کرده‌است.

فرماندار گناوه افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به ابتکار معمار کبیر انقلاب هفته وحدت نام‌گذاری و در امتداد آن رهبر معظم انقلاب به شکل وسیع‌تری بر آن اهتمام ورزید که تشکیل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی است از مهم ترین آن است.

امام جمعه گناوه گفت: در میان همه انبیای الهی، حضرت محمد(ص) می‌درخشد و اگرچه به ظاهر  حضور فیزیکی ندارد اما عنایات و توجهات  آن  نازنین شامل امت اسلامی شده است.

حجت الاسلام سیدعبدالهادی رکنی حسینی افزود:  در این گردهمایی همه حول وحدت و پیامبر حضرت محمد(ص)، پیامبر مهربانی و اخلاق جمع شده‌ایم تا به دشمنان بفهمانیم که نخواهند توانست بین اهل تسنن و شیعه در ایران اسلامی اختلاف و تفرقه  بیاندازند.

وی اظهارداشت:  امروز دشمن از روش و ابزارهای مختلف تمام تلاش و سعی خود را بر محور ازهم جداکردن و به جان افتادن مسلمانان از جمله پرورش گروه ترویستی داعش گذاشت اما کور خواند و ناکام شده‌است.

امام جمعه گناوه گفت: امام راحل احیا کننده وحدت و همدلی و اتحاد بین امت اسلامی  و خلف صالح ایشان حضرت آیت الله خامنه‌ای پرچمدار وحدت همه مسلمانان عالم است.

وی با بیان اینکه براداران و خواهران شیعه و سنی در این شهرستان در صفا و صمیمیت در کنار هم زندگی می‌کنند، گفت: این شهرستان می‌تواند الگوی وحدت سنی و شیعه در حوزه‌های مختلف ازجمله مراوادت و صله‌ رحم شود.

این برنامه معنوی به همت و همکاری نمایندگی ولی‌فقیه در امور اهل سنت، دفتر امام جمعه اهل سنت و فرمانداری گناوه برگزار شد.

شهرستان گناوه با ۱۰۳ هزارنفر جمعیت در شمال استان بوشهر واقع که بخشی از ساکنان آن اهل تسنن هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =