۲۵ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱:۲۶
کد خبرنگار: 2503
کد خبر: 83556444
۰ نفر

برچسب‌ها

برتری اسپانیا و ایتالیا درشب نهایی شدن صعود سوئد

تهران-ایرنا- تیم های ملی اسپانیا و ایتالیا که صعود خود به مرحله بعدی رقابت های یورو ۲۰۲۰ را قطعی کرده اند بامداد شنبه در حالی در دیدارهای تشریفاتی خود مقابل رقبا به پیروزی رسیدند که تیم سوئد با عبور از رومانی جواز حضور در مرحله بعدی این مسابقات را بدست آورد.

تیم ملی اسپانیا که در گروه ششم با تیم های سوئد، رومانی، نروژ، مالت و جزایرفاور هم گروه است امشب با مالت روبه رو شد.

در این دیدار که درورزشگاه «رامون کارانزا» شهرکادیس کشور اسپانیا برگزار شد شاگردان «روبرتو مورنو» در یک بازی کم برخورد تیم مالت را با نتیجه ۷ بر صفر شکست دادند.

«موراتا» دردقیقه ۲۳ و «سانتی کازارولا» دردقیقه ۴۱، «پائو تورس» دردقیقه ۶۲، «پاپلو سارابلا» دردقیقه ۶۳، «دانی اولمو» دردقیقه ۶۹، «ژرارد مورنو» دردقیقه ۷۱  و «خسوس ناواس» دردقیقه ۸۵ برای ماتادورها گلزنی و برتری درخشان تیم شان مقابل مالت را رقم زدند.

ملی پوشان اسپانیا که پیش از این راهی مرحله بعدی این رقابت ها شده بودند با کسب این پیروزی ۲۳ امتیازی شدند.

تیم مالت نیز با قبول هشتمین شکست خود با ۳ امتیاز به قعر جدول رده بندی این رقابت ها نقل مکان کرد آنان پیش از این دیدار درجایگاه پنجم این جدول و بالاتر از تیم ملی جزایر فارو قرارداشتند.

در دیگر دیدار این گروه نروژ با نتیجه ۴ برصفر جزایر فارو را مغلوب کرد اما در مهم ترین دیدار گروه ششم تیم سوئد میهمان رومانی بود و میزبان خود را شکست داد.

این پیروزی درحالی برای سوئدی ها بدست آمد که آنان با رومانی برای کسب عنوان تیم دوم جدول و راهیابی به مرحله بعدی این رقابت ها جدال نزدیک و شانه به شانه ای داشتند.

سوئدی ها  تا پیش ازاین دیدار با کسب ۱۵ امتیاز درجایگاه دوم و رومانیایی ها که با ۱۴ امتیاز در رده سوم این گروه قرار داشتند.

بدین ترتیب و با توجه به نتیجه دیدار بامداد شنبه تیم سوئد صعودش به مرحله بعدی این رقابت ها قطعی کرد و راهی مرحله نهایی یورو ۲۰۲۰ شد.

همچنین تیم ملی ایتالیا در ادامه رقابت های گروه دهم مرحله مقدماتی یورو ۲۰۲۰ با تیم بوسنی وهرزگوین دیدار کرد.

شاگردان «روبرتو مانچینی» درحالیکه تا پیش از این دیدار با کسب ۲۴ امتیاز صعود خود به مرحله بعدی این رقابت ها را قطعی کرده بودند بامداد شنبه در ورزشگاه «بلینو پلجی» شهر زنیکا در بوسنی و هرزگوین به میدان رفتند و میهمان خود را با نتیجه ۳ بر صفر شکست دادند.

خوشحالی ایتالیایی ها از کسب پیروزی برابر بوسنی و هرزگوین

«فرانچسکو آچربی» دردقیقه ۲۱،   «لورنزو اینسینیه» دردقیقه ۳۷ و «آندرا بلوتی» دردقیقه ۵۲ برای لاجوردی پوشان موفق به گلزنی شده و سه امتیاز این بازی را برای تیم خود به ارمغان آوردند.

بدین ترتیب ایتالیایی ها بدون اینکه مقابل رقبای خود شکست خورده باشند با کسب هر سه امتیاز این دیدار ۲۷ امتیازی شده و در صدر جدول رده بندی گروه دهم باقی ماندند.

تیم بوسنی نیز با قبول پنجمین شکست خود دراین رقابت ها با ۱۰ امتیاز اندوخته خود در جایگاه پنجم این گروه قرار گرفتند.

پیش از این دیدار ارمنستان با نتیجه یک برصفر مغلوب یونان شد و در دیگر دیدار این گروه نیز فنلاند با نتیجه ۳ برصفر لیختن اشتاین را مغلوب کرد.

در دیگر دیدارهای همزمان نیز این نتایج به دست آمد:
گروه چهارم:
دانمارک ۶ – جبل الطارق صفر
سوئیس یک – گرجستان صفر
هم اکنون تیم های دانمارک و سوئیس در صدرجدول رده بندی گروه چهارم قرار داشته  و با یکدیگر در صعود به مرحله بعدی رقابت نزدیکی دارند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha