سالن ترانزیت فرودگاه چابهار و کنارک افتتاح شد

چابهار- ایرنا- سالن ترانزیت فرودگاه چابهار و کنارک با حضور مرتضی بانک دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور، استاندار سیستان و بلوچستان، مدیرعامل منطقه آزاد چابهار و جمعی از مسئولان و مردم جمعه‌شب افتتاح و بهره‌برداری شد.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد در مراسمی که به همین منظور در فرودگاه کنارک برگزار شد، اظهار داشت: با همکاری منطقه آزاد چابهار ، نیروی هوایی و استانداری سیستان و بلوچستان سالن ترانزیت و ترمینال این فرودگاه که برای مسافران محدودیت ایجاد می‌کرد تکمیل و راه‌اندازی شد.

مرتضی بانک افزود: سالن ترانزیت و ترمینال فرودگاه چابهار-کنارک  در مدت سه ماه برنامه ریزی کوتاه مدت برای بازسازی و ایجاد تغییرات در ساخت و ساز آن به منظور سهولت در رفت و آمد مسافران و پذیرش راحت‌تر طرح‌ریزی و اجرایی شد.

وی بیان کرد: این سالن پس از تکمیل، بهسازی، مدرن سازی و کارهای زیربنایی با استانداردهای روز دنیا و سازمان هواپیمایی کشوری به‌منظور رفاه حال شهروندان، مسافران و گردشگران چابهار توسط سازمان منطقه آزاد چابهار به بهره‌برداری رسید.

دبی شورای عالی مناطق آزاد کشور ادامه داد: هم اینک با تکمیل این پروژه امکان پذیرش همزمان سه پرواز وجود خواهد داشت و با توجه به تکمیل چراغ‌های باند، امکان برقراری پرواز در شب و انجام ۱۰ پرواز در هر شبانه‌روز فراهم شد.

استاندار سیستان و بلوچستان نیز از اقدام سریع برای ساخت و بهسازی سالن ترانزیت و ترمینال فرودگاه چابهار-کنارک  قدردانی کرد.

احمدعلی موهبتی افزود: چابهار به فرمایش مقام معظم رهبری گنج پنهان است و منطقه آزاد چابهار با عنایت دولت های قبلی تقریبا ۲۵ سال پیش راه اندازی شده است.

وی افزود: منطقه آزاد چابهاربه سبب نداشتن زربناها و امکانات مرزهای زمینی، هوایی و دریایی کارآیی مطلوبی از خود به نمایش نگذاشته است و از طرفی فاصله طولانی چابهار با شهرها و مراکز قدرت اقتصادی نیاز این منطقه را به ایجاد و راه اندازی فرودگاه عمومی مضاعف می کند.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: سالن ترانزیت فرودگاه چابهار-کنارک در شآن مردم این شهرستان نبوده است بنابراین با دستور دبیر شورای عالی مناطق آزاد سالن بازسازی و راه اندازی شد.

موهبتی ادامه داد: مجوز ساخت فرودگاه بین المللی چابهار اخذ شده و پیمانکار مطالعات ساخت و ساز فرودگاه را از سه سال قبل با نظارت منطقه آزاد چابهار شروع کرده است.

وی تصریح کرد: طرح هاب شدن منطقه آزاد چابهار با افزایش ۱۴ هزار هکتاری به ۱۰۰ هزار هکتار، الحاق بنادر شهید کلانتری و شهید بهشتی و مرز ریمدان به منطقه آزاد چابهار، قطعا برای توسعه و پیشرفت کشور مفید واقع خواهد شد.

به گزارش ایرنا مرتضی بانک مشاور رئیس‌جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور و هیات همراه در سفر به منطقه آزاد چابهار علاوه بر شرکت در مراسم بهره‌برداری از سالن ترانزیت فرودگاه بین‌المللی چابهار_کنارک چند پروژه‌ه عمرانی را افتتاح و یا رونمایی خواهد کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha