رسانه‌ها مزایای طرح سهمیه‌بندی بنزین را تشریح کنند

همدان- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان گفت: طرح سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین نیاز به اطلاع رسانی دارد و رسانه‌ها باید مزایا و ابعاد این طرح را برای مردم تشریح کنند.

احمدرضا احسانی روز جمعه در نشستی با رسانه های همدان با موضوع طرح سهمیه بندی بنزین اظهار داشت: قیمت جدید بنزین طرح با ارزش دولت است که نیاز به آگاهی بخشی و اطلاع رسانی مناسب دارد.

وی هم اندیشی و همراهی رسانه ها را در این راستا ضروری دانست و گفت: با سابقه ای که از مطبوعات و خبرگزاری های ملی و استانی سراغ داریم در این طرح نیز رسالت خود را به خوبی انجام می‌دهند.

احسانی از رسانه ها خواست: آمادگی باجه های پستی و دفاتر پیشخوان پلیس برای صدور و دریافت کارت سوخت را به اطلاع مردم برسانند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: انتظار داریم خبرنگاران مزایای این طرح را برای مردم تشریح کرده و ابعاد آن را برای اقشار مختلف جامعه شفاف سازی کنند.

وی با بیان اینکه در طرح سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین عدالت در بین اقشار آسیب پذیر برقرار می شود، افزود: یارانه پرداختی به مردم با اجرای این طرح افزایش می‌یابد.

احسانی گفت: پرداخت یارانه سوخت به روش کنونی عادلانه نیست و این موضوع مهم باید با قلم شیوا و رسای اهالی رسانه به مردم گفته شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: رسانه های مکتوب و مجازی با ورود جدی به این موضوع اجازه تخریب دولت و کریه جلوه دادن این طرح را به برخی شبکه های معاند و رسانه های مخالف نظام ندهند.

طرح حمایت معیشتی و اصلاح قیمت و سهمیه بندی بنزین در راستای اجرایی شدن مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سه قوه، از امروز اجرا شد؛ به گفته معاون رئیس‌جمهوی و رئیس سازمان برنامه و بودجه بیش از ۶۰ میلیون شهروند ایرانی از منافع این طرح بهره مند می‌شوند.

بر اساس مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا از بامداد جمعه ۲۴ آبان بنزین برای همه وسایل نقلیه بنزین سوز سهمیه بندی شد.

طبق اطلاعیه شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی، قیمت بنزین معمولی سهمیه‌ای هر لیتر هزار و ۵۰۰ تومان و قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه‌ای به ازای هر لیتر سه هزار تومان خواهد بود. همچنین قیمت بنزین سوپر هر لیتر سه هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شده است.

بر مبنای اطلاعیه شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی، سهمیه کامل آبان خودروهای شخصی از بامداد جمعه ۲۴ آبان ماه به کارت سوخت شخصی آن‌ها واریز می‌شود و این سهمیه به مدت ۶ ماه قابل ذخیره است.

این اطلاعیه افزوده است: استفاده از سهمیه سوخت فقط با استفاده از کارت سوخت هوشمند شخصی میسر است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha