سواد حرکتی کودکان ایرانی به حاشیه نرود

سمنان- ایرنا- معاون توسعه ورزش زنان وزیر ورزش و جوانان گفت: سواد حرکتی به عنوان یکی از مولفه‌های سلامت افراد به ویژه کودکان تحت تاثیر سبک زندگی و بازی‌های رایانه‌ای به حاشیه نرود.

مهین فرهادی زاد عصر جمعه در آیین اختتامیه ششمین دوره جشنواره ملی اقوام و عشایر ایرانی به مناسبت گرامیداشت هفته وحدت در موزه علم و صنعت شهرستان گرمسار استان سمنان، افزود: در حال حاضر، والدین با تهیه ابزارهایی مانند تلفن همراه  و تبلت کودکان را از حرکت دور می‌کنند.

وی بیان کرد: ورزش نیاز همه انسان‌ها به ویژه کودکان برای داشتن نشاظ و شادابی در زندگی است.

معاون توسعه ورزش زنان وزیر ورزش و جوانان با اشاره به تغییر در سبک زندگی افراد تصریح کرد: علاوه بر پذیرش سبک زندگی جدید باید برای کودکان فرصت مطلوبی با هدف پویایی و جنب و جوش فراهم شود.

وی با بیان اینکه سواد حرکتی برخلاف سواد خواندن و نوشتن، قابلیت جبران‌پذیری ندارد، تاکید کرد: اگر سن کودک از ۱۱ سالگی گذشت دیگر نمی‌توان این مشکل را در کودکان حل کرد.

معاون توسعه ورزش زنان وزیر ورزش و جوانان ابرازداشت: فناوری های نوین مانند گوشی‌های تلفن همراه و اینترنت، سرگرمی‌های کودکان را به سکون کشانده و آنان را به شدت دچار فقر حرکتی کرده است.

فرهادی زاد خاطرنشان کرد: اگر کودکی سواد حرکتی پیدا نکند، خودبخود از حرکت و بازی دور می‌شود و زندگی کم تحرکی پیدا می‌کند.

معاون توسعه ورزش زنان وزیر ورزش یادآور شد: فعالیت و بازی‌های کودکی در دوران گذشته در حیاط خانه‌ها و به طور دست جمعی بود که سبب حرکت، نشاط و پویایی کودکان بود.

ششمین دوره جشنواره ملی اقوام و عشایر ایرانی به مناسبت گرامیداشت هفته وحدت شامگاه جمعه در موزه علم و صنعت شهرستان گرمسار استان سمنان با معرفی تیم‌های برتر در سه بخش، بازی‌های بومی و محلی، آیینی و عشایری با حضور  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان، نماینده مردم شهرستان‌های گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی،  رئیس فدراسیون ورزش‌های بومی و محلی، مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان و جمعی از مسوولان استانی پایان یافت.

اخبار مرتبط