آیین‌های ملی کشور زنده نگه داشته شود

سمنان- ایرنا- نماینده مردم شهرستان‌های گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی گفت: آیین‌های ملی و کهن کشور باید در جامعه ایران اسلامی پاس داشته و زنده شود.

غلامرضا کاتب عصر جمعه در آیین پایانی ششمین دوره جشنواره ملی اقوام و عشایر ایرانی که به مناسبت گرامیداشت هفته وحدت در موزه علم و صنعت شهرستان گرمسار استان سمنان برگزار شد، افزود: همان‌گونه که آیین مذهبی با انسجام و وحدت رویه در ایران اسلامی برگزار می‌شود، آیین ملی نیز باید با در جامعه زنده باشد و قدر این نعمت را دانست.

وی با اشاره به استقبال مطلوب مردم از جشنواره اقوام ایرانی، بیان کرد: حضور پرشور مردم تا ساعات پایانی شب در این جشنواره ، نشان از علاقه ملت به آیین، سنت و فرهنگ دیرینه برخاسته از تمدن ایران اسلامی دارد.

نماینده مردم شهرستان‌های گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مسوولان استانی در کنار یکدیگر می‌توانند خدمتگذار خوبی برای مردم باشند و انسجام و همدلی آنان سبب پیشبرد اهداف می‌شود.

وی به ضرورت توسعه زیرساخت‌های ورزشی در روستاها تاکید کرده و تصریح نمود : تمام روستاهای شهرستان گرمسار تا پایان سال دارای خانه ورزش و مجهز به امکانات و تجهیزات ورزشی می‌شود.

کاتب با بیان اینکه گرمسار مستعد  جذب تورهای گردشگری داخلی است، خاطرنشان کرد: فرودگاه این شهرستان مجوز پروازهای تفریحی را دارد و این مساله یک شاخصه برای جذب تورهای گردشگری داخلی است.

وی تاکید کرد: اتصال گرمسار به مترو تهران، سبب سرریز پردشپران به این شهرستان می‌شود.

نماینده مردم شهرستان‌های گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: شهرداری نسبت به احداث دریاچه مصنوعی در پارک جنگلی این شهرستان اهتمام ورزد و تا پایان سال این مجوعه گردشگری به بهره‌برداری برسد.

ششمین دوره جشنواره ملی اقوام و عشایر ایرانی به مناسبت گرامیداشت هفته وحدت شامگاه جمعه در موزه علم و صنعت شهرستان گرمسار استان سمنان با معرفی تیم‌های برتر در سه بخش، بازی‌های بومی و محلی، آیینی و عشایری پایان یافت.

اخبار مرتبط