آموزش و پرورش برای زنگ ورزش مدارس تابع ستاد آلودگی هوا است

تهران - ایرنا - وزیر آموزش و پرورش گفت: این وزارتخانه در موضوع برقراری زنگ ورزش مدارس در هوای آزاد تابع تصمیمات ستاد آلودگی هوای استان‌ها است و اگر بر خلاف این مصوبات ستاد اقدامی انجام شود با آن برخورد می‌کنیم.

«محسن حاجی میرزایی» درباره علت برقراری زنگ ورزش در برخی مدارس در هوای آزاد با وجود هشدارهای کمیته اضطراری بررسی آلودگی هوای کلانشهرها، اظهارداشت: قطعا آموزش و پرورش تصمیمات ستاد آلودگی هوای مستقر در استانداری‌ها را مورد توجه قرار می‌دهد و اجرایی می‌کند و اگر مدیر یا هر مسئول دیگری در این زمینه تخطی کند با او برخورد می‌شود چرا که سلامت دانش آموزان برای ما اولویت است.

به گزارش خانه ملت، وی همچنین در پاسخ به این سوال که چرا با وجود برخورداری آموزش و پرورش از سالن‌های ورزشی مناسب از این ظرفیت استفاده نمی‌شود و این سالن‌ها در اختیار مدارس غیردولتی و نهادهای دیگر قرار دارد، تصریح کرد: اموال آموزش و پرورش نمی‌تواند در اختیار مدارس غیردولتی قرار گیرد؛ قطعا هر امکانی که در اختیار آموزش و پرورش بود، برای مدارس دولتی است.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: البته ممکن است برخی از این سالن‌ها ساعاتی محدود اجاره داده شوند اما اولویت با مدارس دولتی است و در این زمینه نیز دستور بررسی صادر خواهم کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =