اخراج سرپرست داماش و مربی سپیدرود در ورزشگاه خالی سردارجنگل

رشت - ایرنا - دیدار تیم های داماش و سپیدرود رشت در لیگ دسته اول فوتبال کشور حاشیه هایی داشت که می توان به ورزشگاه خالی از تماشاگر سردارجنگل ، درگیری لفظی دو بازیکن و همچنین اخراج سرپرست داماش و مربی دروازه بانان سپیدرود اشاره کرد.

تیم های فوتبال داماش و سپیدرود رشت عصر جمعه در هفته سیزدهم رقابت های فوتبال لیگ دسته اول باشگاه های کشور، در ورزشگاه سردارجنگل به مصاف هم رفتند که در نهایت تیم داماش با نتیجه دو بر یک همشهری خود را شکست داد تا پیروز دربی رشت باشد.

با توجه به اینکه از سوی کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال تیم داماش از حضور تماشاگرانش در یک بازی خانگی محروم شده، این دیدار بدون حضور تماشاگر برگزار شد که سکوهای خالی از طرفداران دو تیم نیز در این دیدار بسیار ناراحت کننده بود.

بارش باران از روز گذشته در رشت آغاز شده بود و این دیدار نیز زیر بارش شدید باران انجام شد و در طول مسابقه نیز گاهی اوقات شدت بارش باران بسیار زیاد بود اما بازیکنان همچنان در زیر این باران تلاش خود را انجام می دادند.

همچنین سیامک فراهانی سرمربی داماش و علی نظرمحمدی سرمربی سپیدرود رشت در طول مسابقه و زیر بارش شدید باران از کنار زمین بازیکنان خود را هدایت می کردند که البته فراهانی با لباس گرمکن در کنار زمین حضور یافته بود اما نظرمحمدی با کاپشن حضور یافت تا بارش باران چندان تاثیری روی این مربی نداشته باشد.

با توجه به اینکه تماشاگران در این دیدار حضور نیافتند و فقط خبرنگاران برای تهیه خبر به ورزشگاه رفتند و ماموران نیروی انتظامی برای نظم و امنیت این بازی مشکلی نداشتند، اما متاسفانه تعدادی از ماموران نیروی انتظامی برخورد زننده و توهین آمیزی با خبرنگاران به خصوص با خبرنگار و عکاس ایرنا داشتند این در حالیست که تعداد دیگری از خبرنگاران سایر رسانه ها نیز از برخورد بسیار بد این ماموران نیروی انتظامی گله مند بودند .

قبل از آغاز بازی و هنگامی که دو تیم وارد زمین مسابقه شدند؛ آزاد جعفرزاده ، کنعان طاهرنژاد ، محمد رستمی ، میعاد یزدانی و میثم پسندیده بازیکنان تیم داماش به سمت نیمکت سپیدورد رفتند و با نظرمحمدی سرمربی و سایر نیمکت نشینان این تیم روبوسی کردند.

در نیمه اول این بازی و در یکی از حملات تیم سپیدرود ، کمک داور دوم این دیدار خطای بازیکن داماش را اعلام کرد اما اشکان خورشیدی داور این دیدار اعتقادی به خطا نداشت و با رد کردن نظر کمک داور ، دستور به ادامه بازی را داد.

همچنین پرچم کمک داور اول این مسابقه نیز با مشکل روبرو شده بود که در چند نوبت داور چهارم با چسب این پرچم را مرمت کرد تا کمک داور برای ادامه کارش مشکلی نداشته باشد و بتواند از پرچم خود استفاده کند.

در دقیقه ۳۸ این دیدار ، امید سام کن بازیکن سپیدرود و میثم پسندیده بازیکن داماش با هم درگیری لفظی پیدا کردند که داور این دیدار بلافاصله با نشان دادن کارت قرمز، هر دو بازیکن را از زمین اخراج کرد تا هر دو تیم ۱۰ نفره به بازی ادامه دهند.

در دقیقه ۶۳ نیز محمدرضا زینال خیری بازیکن سپیدرود رشت با یک ضربه سر دروازه تیم داماش را نشانه گرفت که ایمان صادقی دروازبان داماش با واکنشی توپ را از داخل دروازه به بیرون کشید اما کمک داور این دیدار اعلام گل کرد که این تصمیم مورد موافقت داور نیز قرار گرفت و بازیکنان داماش نیز هیچگونه اعتراضی به اعلام گل نداشتند تا این بازی در دقیقه ۶۳ با نتیجه مساوی یک بر یک دنبال شود.

اما در ادامه این دیدار و در یک صحنه کادر فنی تیم داماش به تصمیم داور اعتراض کردند که اشکان خورشیدی ، محمدرضا حاجی پور مدیر تیم داماش را با کارت زرد مواجه کرد که با ادامه اعتراض او، داور کارت قرمز نشان داد تا حاجی پور از نیمکت داماش اخراج شود همچنین در ادامه نیمه دوم ، به دلیل اعتراض نیمکت نشینان سپیدرود به تصمیم داور، سیدحامد طباطبایی مربی دروازبان این تیم با کارت قرمز داور مواجه و از نیمکت اخراج شد تا هر تیم یک اخراجی نیز در نیمکت داشته باشد.

پس از به ثمر رسیدن گل دوم تیم داماش که از روی نقطه پنالتی بود، میعاد یزدانی زننده گل اول داماش که تعویض شده بود، با حرکات ناشایستی ابراز خوشحالی کرد که این حرکات از چشم داور این دیدار دور ماند.

با به صدا درآمدن سوت پایان بازی نیز، نیمکت نشینان و بازیکنان تیم داماش بسیار شادمان از پیروزی در دربی رشت بودند اما این شادمانی بدون حضور تماشاگران بود و به همین دلیل پس از لحظاتی بازیکنان به سمت رختکن رفتند چون عدم حضور طرفداران باعث شد تا خوشحالی داماشی ها بلافاصه پایان یابد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =