منع تردد خودروهای سنگین در محور بجنورد - اسفراین

بجنورد- ایرنا - رئیس پلیس راه خراسان شمالی گفت: به علت بارش برف، لغزندگی جاده و مه‌گرفتگی شدید در محور بجنورد _ اسفراین، تردد انواع وسایل نقلیه سنگین در این محور ممنوع است.

سرهنگ علیرضا حسین زاده شامگاه جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم اکنون بارش برف در محور اسفراین _ بجنورد سبب لغزندگی جاده شده و گردنه های اسدلی و پلمیس در این محور با مه‌گرفتگی همراه است که به همین دلیل تردد تریلر، کامیون و کشنده ها از عصر جمعه در این مسیر تا اطلاع بعدی ممنوع اعلام شده است.
وی افزود: محور بجنورد - آشخانه در غرب استان نیز شاهد ریزش برف شدید است و در محورهای شیروان و چمن بید نیز بارش خفیف باران گزارش شده است.
سرهنگ حسین زاده گفت: وضعیت محور ارتباطی بجنورد به شهرستان راز و جرگلان نیز مه آلود گزارش شده است.
رئیس پلیس راه خراسان شمالی به رانندگان توصیه کرد که با توجه به شرایط جوی استان از سفرهای غیرضرور پرهیز کرده و در صورت نیاز به سفر، با رعایت قوانین رانندگی و فاصله طولی در جاده از بروز حوادث جلوگیری کنند.  

طول راه‌های خراسان شمالی بدون احتساب راه‌های روستایی، یکهزار و ۳۴۳ کیلومتر است که ۱,۵۴ درصد از راه‌های کشور را به خود اختصاص داده است.
اکنون ۱۶۶ کیلومتر بزرگراه، ۴۳۲ کیلومتر راه اصلی و ۷۴۵ کیلومتر راه فرعی در این استان وجود دارد.

طول راه‌های روستایی استان هم چهار هزار و ۶۵۴ کیلومتر است که ۳,۶ درصد از راه‌های روستایی کشور را دارد و در رتبه ۱۳ کشورهای استان قرار گرفته است.
طول راه‌های شریانی استان ۶۳۷ کیلومتر است که ۱,۸ از راه‌های شریانی کشور را به خود اختصاص داده است.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =