۲۴ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۰۱
کد خبرنگار: 2962
کد خبر: 83556062
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

وزیر فرهنگ از روستای دوستدار کتاب ابرکوه یزد دیدن کرد

یزد- ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز جمعه در ادامه سفر خود به ابرکوه یزد از "رییس آباد" روستای دوستدار کتاب این شهرستان دیدن کرد.

سید عباس صالحی در این بازدید گفت: مایه افتخار است که نبض این روستا با کتاب می زند و فرهنگ کتاب و کتابخوانی گسترش یافته است.

وی خاطر نشان کرد: همچنین جای خوشحالی است مردم این روستا اعم از کودک ، نوجوان و جوان با کتاب انس پیدا کردند و ۲۰ باشگاه کتابخوانی در آن فعال است.

صالحی با بیان اینکه روستاهای دوستدار کودک  فرصتی برای توسعه فرهنگی و اجتماعی هستند گفت:همه تمدن‌های بشری با کتاب آغاز شده‌اند و مسیر فناوری و علم برای رویش‌های انسانی همیشه با کتاب تدوام یافته است.

وی ادامه داد: شهرستان ابرکوه دارای سابقه تمدنی فرهنگی چند هزار ساله است و از ظرفیت های بسیار خوبی در حوزه فرهنگی و هنری برخوردار است.

علی غیاثی ندوشن مدیر کل امور استانهای وزارت ارشاد، مجید جوادیان زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مسعود عظیمی معاون استاندار یزد و جمعی از مسئولان ، وزیر را در این بازدید همراهی کردند.

روستای رییس آباد از توابع بخش مرکزی شهرستان ابرکوه در جشنواره روستاهای دوستدار کتاب جزو ۱۰ روستای نمونه کشوری دوستدار کتاب و کتابخوانی شناخته شد.

سید عباس صالحی در سفر به ابرکوه همچنین از مجموعه تاریخی آقازاده و سرای نقالی این شهرستان بازدید کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دیروز به استان یزد سفر کرد  بازدید از تالار مرکزی امامشهر یزد ،  شرکت در شورای فرهنگ عمومی و نشست با اصحاب رسانه استان از دیگر برنامه‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان خواهد بود.

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =