رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه: فتح‌الفتوح مرحوم آوینی تربیت روایتگر فتح بود

تهران - ایرنا - رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه ضمن تسلیت درگذشت سید مهدی آوینی پدر بزرگوار شهید سید مرتضی آوینی گفت:‌ فتح‌ الفتوح آن مرحوم در زندگی شرافتمندانه‌شان تربیت روایتگر فتح بود.

به گزارش روز جمعه سازمان اوقاف و امور خیریه،‌ حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی افزود: پدر بزرگواری از میان ما به دیار باقی شتافت که فتح الفتوح ایشان در زندگی شرافتمندانه‌شان تربیت روایتگر فتح بود؛ شهید آوینی هم داستان خونین فتح را زنده و جاوید نگاه داشت هم خویش را. او روایتگر بزرگی بود که عاقبت به روایت خویش پیوست تا راوی و روایت هر دو برای همیشه زنده و جاوید باقی بماند.
مرحوم سید مهدی آوینی علاوه بر سالها مجاهدت خستگی‌ناپذیر در عرصه معادن کشور فرزند شایسته‌ای را تقدیم به انقلاب کرد که قلم، صدا و تصویرش برای همیشه در اذهان هم‌سنگران دوران پر از معنویت دفاع مقدس و نسل‌های بعد از آنها ثبت و ضبط شده است.
این جانب ضایعه درگذشت ایشان را به خانواده محترم آوینی و به جامعه بزرگ ایثارگران و رزمندگان تسلیت می‌گویم و از خداوند متعال برای آن مرحوم که به فرزند شهیدشان پیوسته‌اند، طلب مغفرت و علو درجات می‌کنم.

 سید مهدی آوینی پدر شهید سید مرتضی آوینی روز گذشته در سن حدود ۹۳ سالگی در یکی از بیمارستان‌های تهران به علت عارضه مغزی دار فانی را وداع گفت.

همچنین سید مرتضی آوینی ۲۰ فروردین ۱۳۷۲ در منطقه فکه در حال ساخت فیلم مستند شهری در آسمان، به همراه محمد سعید یزدان‌پرست با مین برخورد کرد و بر اثر اصابت ترکش مین باقی‌ مانده از جنگ ایران و عراق به شهادت رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =