تفاهمنامه توسعه متوازن آموزش عالی حوزه سلامت امضا شد

کرمان - ایرنا - معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: سند آمایش مناسبات نیروی انسانی برای ۱۰ سال آینده بین وزارت بهداشت و دبیران مناطق آمایشی کشور در واقع تفاهمنامه توسعه متوازن آموزش عالی حوزه سلامت در ۱۰ کلان منطقه آمایشی بشمار می رود که بین وزارت بهداشت و روسای شورای هماهنگی کلان مناطق ۱۰ گانه آمایشی به امضا رسید.

 باقر لاریجانی روز جمعه در حاشیه دومین نشست مسئولان ارشد حوزه آموزش وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی افزود: این کار توافقی ما بین دانشگاه های علوم پزشکی است که نظرات و اصلاحات آن  را طی دو هفته آینده نهایی خواهیم کرد.

معاون آموزشی وزیر بهداشت افزود: تدوین این سند کار بسیار مهم و تاثیرگذاری است چراکه این سند براساس محاسبات نیروی انسانی در سال های آینده در رشته های مختلف و میزان نیاز ملی و انسانی تصویب شده است و توافق امروز سهم مناطق مختلف ده‌گانه کشور از این نیازهای آموزشی است.

وی همچنین گفت: این تفاهمنامه که یک توافق درون منطقه ای است در منطقه هشت(دانشگاه‌های علوم پزشکی استان های کرمان و سیستان و بلوچستان) صورت می گیرد و هدف آن در ۱۰ سال آینده است که به چه میزان در دانشکده ها و موسسات آموزشی مختلف در مدت یاد شده توسعه و ساماندهی  نیروی انسانی صورت می پذیرد و این امر می تواند مدلی برای دیگر مناطق باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =