معاون استاندار: مردم همدان با طرح اصلاح نرخ بنزین همراهی کردند

همدان- ایرنا- معاون امور اقتصادی استانداری همدان گفت: مردم این استان از لحظه شروع طرح اصلاح قیمت بنزین با نظم و تعامل خوب همراهی کردند و مدیران دولتی نیز به پاس این تعامل به صورت شبانه‌روزی آماده ارائه خدمت هستند.

ظاهر پورمجاهد روز جمعه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مردم فرهنگ دوست استان از ساعات آغاز اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین بسیار خوب همکاری کرده و هیچ مشکلی در جایگاه های سوخت سطح استان به وجود نیامد.

وی اضافه کرد: مدیران دستگاه های مرتبط به دستور استاندار همدان به صورت شبانه روزی آماده خدمت رسانی و پاسخگویی به شهروندان در زمینه تامین سوخت و صدور کارت سوخت مورد نیاز مردم هستند.

پور مجاهد اضافه کرد: کمیته های تنظیم بازار در سراسر استان از شب گذشته تشکیل شده و اقدامات لازم برای حفظ نظم در جایگاه های سوخت و کنترل بازار صورت گرفته تا مشکلی برای مردم پیش به وجود نیاید.

معاون امور اقتصادی استانداری همدان گفت: هیات های بازرسی و نظارت مرکب از سازمان صنعت، معدن و تجارت و تعزیرات حکومتی اوضاع بازار را رصد کرد و با متخلفان و سوءاستفاده کنندگان برخورد می کنند.

پور مجاهد با بیان اینکه افزایش قیمت بنزین نباید تاثیری بر نرخ دیگر اقلام مصرفی مردم داشته باشد افزود: مردم نگران تامین کالا نباشند زیرا به مقدار کافی در انبارهای استان ذخیره سازی شده و بر اساس تقاضا و نیاز شهروندان در فروشگاه ها توزیع می شود.

وی از دانشگاهیان و افراد مرجع اجتماع خواست اخبار موثق را از رسانه ملی و خبرگزاری های معتبر کشور دریافت کرده و به مردم اطلاع رسانی کنند تا تحت تاثیر اخبار غیر واقی قرار نگیرند.

معاون امور اقتصادی استانداری همدان یادآوری کرد: درآمد حاصل از این طرح به کمک اقشار ضعیف جامعه می آید و بی تردید مزایای ارزشمندی برای مردم به دنبال دارد که آثار آن به تدریج دیده می شود.

پورمجاهد به مردم اطمینان خاطر داد: تنها قیمت بنزین افزایش یافته و نرخ دیگر سوختها ثبات قیمت دارند و از اینرو هوشیارانه هر گونه تخلف و گرانفروشی را نپذیرفته و به بازرسان گزارش بدهند.

طرح حمایت معیشتی و اصلاح قیمت و سهمیه بندی بنزین در راستای اجرایی شدن مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سه قوه، از امروز اجرا شد؛ به گفته معاون رئیس‌جمهوی و رئیس سازمان برنامه و بودجه بیش از ۶۰ میلیون شهروند ایرانی از منافع این طرح بهره مند می‌شوند.

بر اساس مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا از بامداد جمعه ۲۴ آبان بنزین برای همه وسایل نقلیه بنزین سوز سهمیه بندی شد.

طبق اطلاعیه شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی، قیمت بنزین معمولی سهمیه‌ای هر لیتر هزار و ۵۰۰ تومان و قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه‌ای به ازای هر لیتر سه هزار تومان خواهد بود. همچنین قیمت بنزین سوپر هر لیتر سه هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شده است.

بر مبنای اطلاعیه شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی، سهمیه کامل آبان خودروهای شخصی از بامداد جمعه ۲۴ آبان ماه به کارت سوخت شخصی آن‌ها واریز می‌شود و این سهمیه به مدت ۶ ماه قابل ذخیره است.

این اطلاعیه افزوده است: استفاده از سهمیه سوخت فقط با استفاده از کارت سوخت هوشمند شخصی میسر است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha