صلح به ساحل کارون رسید

اهواز - ایرنا - نمایشگاه و کارگاه نقاشی "صلح" با حضور سفیران فرهنگی کشورهای نروژ و فرانسه روز جمعه در ساحل رودخانه کارون در اهواز برپا شد.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در حاشیه برگزاری نمایشگاه و کارگاه نقاشی صلح در گفت وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد:این نمایشگاه برای مدت چهار روز در مجتمع جزیرهای در رودخانه کارون از امروز برپا خواهد بود.

مرتضی جمشیدی با بیان اینکه در این کارگاه روزانه ۱۵ کودک و نوجوان از باشگاه‌های کتابخوانی خوزستان نقاشی میکنند توضیح داد: موضوع این نقاشی‌ها صلح است و کودکان هفت تا ۱۲ سال روی بوم نقاشی می‌کشند.

وی با بیان اینکه این حرکت از سوی سفیران فرهنگی کشورهای نروژ و فرانسه آغاز شده است ادامه داد: این نمایشگاه و کارگاه نقاشی پیش از این در ۱۸ کشور دنیا برگزار شده و ایران نوزدهمین کشور مقصد این سفیران فرهنگی بوده است.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان بیان کرد: این نمایشگاه در ابتدا بنا بود در اصفهان یا اهواز برگزار شود اما پس از رایزنی مدیر باشگاه کتابخوانی خوزستان با این سفیران، آنها متقاعد شدند که نمایشگاه را در اهواز برگزار کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =