مرزنشینان آستارا خدمات درمانی دریافت کردند

آستارا - ایرنا - جانشین فرمانده هنگ مرزی آستارا گفت: ۳۸ نفر از اهالی شیعه و سنی روستاهای مرزی، به مناسبت هفته وحدت از خدمات بهداشتی و درمانی رایگان طرح مردم یاری مرزبانی بهره‌مند شدند.

سرهنگ ودود فهیم زاد روز جمعه اظهار کرد: خدمات بهداشتی و درمانی نظیر سنجش فشار و قند خون، امروز در روستاهای گیلده، مشند، زره ژیه، شاغوله و بهارستان در خانه بهداشت گیلده ارائه شد.

وی افزود: در هر خانه بهداشت، یک پزشک عمومی به ویزیت رایگان بیماران اقدام کرد و پیگیری سلامت مرزنشینان و بیماری های احتمالی اقلیمی، رضایت مردم را درپی داشته است.

وی ادامه داد : شبکه بهداشت و درمان آستارا در این طرح با مرزبانی همکاری کرد و تعامل با سایر دستگاه ها و نهادها برای خدمت به مرزنشینان و مناطق دور افتاده، از هدف های هنگ مرزی است.

فهیم زاد اضافه کرد: همکاری مردم با نیروهای نظامی و انتظامی از اهمیت زیادی برخوردار است و در سایه این مشارکت، نظم و امنیت پایدار حاصل می شود.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در ۲ بخش و ۶۲ روستا در غرب استان گیلان واقع شده است و با جمهوری آذربایجان ۳۸ کیلومتر مرز خشکی و ۱۵ کیلومتر مرز دریایی دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =